Budowa drewnianego tarasu

drewniany taras ogrod

Doskonałym sposobem spędzania czasu na świeżym powietrzu w ciepłe dni jest przebywanie na zacienionym tarasie. Stąd roztaczać się będzie wspaniały widok na wypielęgnowany ogród, a zadaszony taras wykonany z efektownych desek będzie świetny, by postawić tam solidne meble ogrodowe lub doniczki z kwiatami i miło spędzać tam czas na rodzinnych posiłkach lub rozrywkach.

Aby zbudować taki taras, najlepiej zdać się na sprawdzoną ekipę zajmującą się sprzedażą desek tarasowych oraz ich montowaniem. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu, który można przecież wykorzystać na relaks na tarasie.

Wybór deski tarasowej

Najpopularniejsze gatunki drzewa tarasowego to: modrzew syberyjski, świerk, dąb, a także gatunki egzotyczne: cumuru i tatajuba. Warto wybrać rodzaj drewna, który dobrze będzie się komponował wizualne z elewacją domu oraz ogrodem, a także będzie dla nas odpowiedni pod względem finansowym. Wszystkie z wymienionych gatunków cechują się wysoką trwałością i pięknym wyglądem.

Koszty wykonania tarasu drewnianego

Każdy taras wymaga indywidualnej wyceny – ze względu na wybór rodzaju drewna, powierzchnię tarasu, a także to, czy zdecydujemy się na samodzielny montaż, czy też wykonanie przez specjalistów. Warto poznać oferty firm zajmujących się budowaniem drewnianych tarasów ogrodowych, aby znaleźć nie tylko taniego wykonawcę, ale przede wszystkim firmę z dużym doświadczeniem przy wykonywaniu tego typu zleceń. W przypadku tej drugiej opcji, po kontakcie ze specjalistą zostanie Państwu przedstawiony dokładny kosztorys, według którego można zacząć planować prace budowlane. Przy odpowiedniej organizacji budowa tarasu nie powinna potrwać dłużej niż 2 dni, a stopień skomplikowania budowy zależy w dużej mierze od podłoża pod taras.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *