Cała prawda na temat preparatów oczyszczających i przeczyszczających

Temat środków oczyszczających i przeczyszczających w dzisiejszym świecie medycyny jest wciąż żywy. Naukowcy spierają się czy słowa „oczyszczający” i „przeczyszczających” są synonimami czy należy je traktować zgoła odmiennie.

Oczyszczanie i przeczyszczanie – synonimy?

I tak, może w życiu codziennym rzeczywiście określenia te można stosować zamiennie. Od razu nasuwa się tu skojarzenie rury, którą w równym stopniu można oczyścić co przeczyścić. Oczywiście, można się rozdrabniać, iż oczyszczanie rury to wycieranie jej np. z brudu czy kurzu, przeczyszczanie natomiast to udrożnianie. Temat rur nie jest jednak przewodnim mottem tego artykułu, dlatego też Ci, którzy chcieli zrozumieć to wiedzą o co chodzi.

 

Z punktu widzenia medycyny

Powróćmy jednak to zagadnienia oczyszczania i przeczyszczania w ujęciu medycznym. W tym wypadku, określenia te wcale nie są synonimami. Oczyszczamy organizm poprzez usuwanie substancji toksycznych czy niezdrowych, najczęściej wraz z moczem. Przeczyszczanie zaś odnosi się do pozbywania się przez organizm mas kałowych wraz z dużą ilością wody. zapytać możesz teraz jaka jest różnica czy wody pozbywamy się wraz z moczem czy stolcem? Otóż taka, że przy oczyszczaniu, nie odczuwasz parcia na mocz i konieczności udania się do toalety tuż po wypiciu ziołowej herbatki. Organizm sam reguluje tę potrzebę w zależności od wypełnienia pęcherza. Zaznaczyć trzeba jednak, że bilans, czyli stosunek ilościowy płynów przyjętych i wydalonych zwykle oscyluje około zera. Inaczej sprawa wygląda w przypadku stosowania środków przeczyszczających. Twój organizm jest wówczas zmuszony do częstego wypróżniania i tym samym pozbywania się ogromnych ilości wody. W efekcie – bilans płynów znacznie obniżony. W tym przypadku, mowa o takim sposobie odchudzania to określenie wielce niemedyczne, niefachowe i anty zdrowotne! Utrata kilogramów jest zjawiskiem fałszywym, ponieważ tracąc wodę, organizm będzie się wkrótce domagał rekompensaty strat. W rezultacie będziesz przyjmował wiele płynów i kilogramy z powrotem przybędą. Warto zwrócić uwagę, iż wskazaniem medycznym do stosowania preparatów przeczyszczających są częste i uciążliwe zaparcia.

Jak mogę bezpiecznie się oczyścić?

Oczyszczanie organizmu to niezwykle ważny aspekt dla wszystkich, którzy chcą i dbają o swoje zdrowie. Mogą to być preparaty farmakologiczne (w postaci tabletek, kapsułek czy syropu) bądź też środki pochodzenia naturalnego. Niezwykle skuteczne są tutaj zioła, które często kupić można w sklepach zielarskich. Wśród nich na uwagę zasługuje m. in. liść brzozy, ziele skrzypu, korzeń i ziele mniszka lekarskiego, ziele nawłoci, dziurawiec, krwawnik, mięta, bylica i tatarak, a także wyciąg z karczocha. Skuteczne okazują się również takie napoje jak: sok z cytryny, ocet jabłkowy czy owoce jagodowe.

odchudzanie tabletki – ranking, opisy, recenzje! Wszystko to na www.trzymajwage.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *