Cechy agenta nieruchomości

Podczas kupna mieszkania zwraca się uwagę na  rzeczy fundamentalne tj. metraż, lokalizacja, cena, sąsiedzi czy też wyposażenie. Jednak dużą rolę odgrywa tutaj osoba, która odpowiada za odpowiednie przedstawienie nieruchomości. Agent nieruchomości, bo to o nim mowa, na pewno nie jest przypadkowo wybraną osobą. Biura nieruchomości dokonują dokładnej selekcji podczas rekrutacji na w/w stanowisko.

Komunikatywność. Jedną z podstawowych cech, którą powinien charakteryzować się agent nieruchomości jest zdolność komunikacyjna. Potencjalny właściciel mieszkania, aby stać się nim w pełnym tego słowa znaczeniu, potrzebuje odpowiedniego kompana do negocjacji. Agent nieruchomości ma za zadanie zaciekawić kupca, a przy tym nie narzucać swojego zdania. Osoba na tym stanowisku powinna być doskonałym rozmówcą i pokazać, iż w danym momencie jest na wyłączność klienta.

Wiedza. Rolą agenta nieruchomości jest bycie kimś na wzór alfy i omegi. Jedna z fundamentalnych zasad sprzedaży mówi o odpowiedniej prezentacji produktu. Agent musi wiedzieć wszystko o nieruchomości, którą to nieruchomością zamierza zrządzać (z ang. property management London), czytaj sprzedać bądź wynająć. Dlatego dodatkowym plusem będzie znajomość rynku oraz potrzeb klienta.

Dyspozycyjność. Przyjęło się, że to agent nieruchomości (z ang. managing agent London)dopasowuje się do klienta, a nie odwrotnie. Agent mając na uwadze powodzenie firmy musi współdziałać z potencjalnym kupcem. Pracownik biura nieruchomości ma obowiązek stawić się w określonym miejscu punktualnie bądź nieco wcześniej w celu przygotowania nieruchomości.

Aparycja. Agent nieruchomości jest żywą wizytówką firmy, w której pracuje. Dlatego też ma obowiązek godnie ją reprezentować. Każdy klient zwróci uwagę na wygląd osoby, która chce sprzedać mu nieruchomość. Przyjęło się, że strojem pokazujemy swój stosunek do drugiego człowieka. Dobrze dopasowana koszula bądź garsonka i lekkie perfumy gwarantują przychylność kupca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *