Czas na zmiany

Czas wiosenno – letni wprowadza wszystkich w świetny nastrój. Kwiaty rosną, drzewa zielenieją i kwitną. Wszystko jednak jak wiemy ma swoje minusy. W tym przypadku narzekać mogą dozorcy czy dzielnicowi, którzy nie narzekają na brak pracy. Samo skoszenie trawy oraz przycięcie żywopłotów może nastarczyć dużo problemów.

Jednak sadzę, że ta pora roku jest bardziej sprzyjająca wykonywaniu tego zawodu, albowiem w zimie odśnieżanie po kilka razy dziennie chodników może naprawdę zniechęcić do pory zimowej. W Krakowie porządki i estetyczne poprawki natury trwają pełną parą. Niemal na każdej ulicy jest chociaż jeden remont. Kraków słynie z pięknych, starych kamienic, które systematycznie muszą być poddawane zabiegom renowacyjnym, aby ich czar nie zniknął na dobre.

Drugą kwestią, która wpływa na tak dużą dbałość o nasz miasto to fakt, że Kraków to miasto turystyczne. Co roku przez nie przewija się spora grupa zwiedzających. A atrakcji nie brakuje. Można zwiedzać Wawel, kopce, Stare Miasto, można świetnie się bawić. Kraków oferuje bardzo liczną listę barów, dyskotek, klubów, kin, muzeum, teatrów. Jednym słowem jest w czy wybierać. Władze miasta dbają zarówno o komfort życia mieszkańców jak i przyjezdnych. Oczywiście inwestycje się w efekcie opłacą. Turyści zostawiają w Krakowie bardzo dużo funtów i euro i tym samym przynoszą ogromne zyski dla miasta.

Wniosek jest jeden: warto dbać o Kraków i inne miasta mające tak dużą i piękną tradycje. Bądźmy dumni z tak niesamowitych i niepowtarzalnych miejsc Polski i promujmy naszą kulturę na arenie międzynarodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *