Czym jest Google Adwords i jak stworzyć własną kampanię?

google adwords

Przez internet wielokrotnie przewija się określenie Google Adwords, jednakże nie każdy do końca wie, co to tak naprawdę jest i jak to działa. A mianowicie, jest to system reklamowy Google, który pozwala nam na wyświetlanie linków sponsorowanych na stronach współpracujących w ramach programu jakim jest Google Adsense oraz w wynikach wyszukiwania dobrze nam znanej wyszukiwarki Google.

Linki sponsorowane Adwords możemy tworzyć na dwa sposoby, poprzez wybór słów kluczowych oraz poprzez wybór witryn internetowych. Wiele osób powtarza, że przecież nikt nie klika w Adwordsy bo to reklama. Takie przekonanie reprezentują osoby, które używają wyszukiwarki głównie do celów takich jak grupy dyskusyjne, multimedia, czy nawet przepisy kulinarne. Większa liczba osób jednakże klika w reklamy świadomie w celu znalezienia oraz kupienia pożądanego produktu. Kampanie Adwords najlepiej zlecić ekspertom w dziedzinie marketingu internetowego, jest wiele takich firm, ja osobiście mogę Wam polecić: euro-seo.pl/adwords.

Kampania Adwords, nie jest wcale trudna do stworzenia przez nas, ludzi przeciętnych. Jeżeli chcemy spróbować, musimy zacząć od założenia konta Adwords. Kolejne kroki w naszej kampanii, takie jak tworzenie grup reklamowych czy dopieranie słów kluczowych, mamy dokładnie opisane w wielu artykułach w internecie. Wystarczy poszukać, przeczytać. Tworząc swoją kampanię, powinniśmy wiedzieć co dokładnie chcemy reklamować. Ważne jest również określenie obszaru na który kierujemy swoją kampanię. Możemy skierować ją na jedno, wybrane przez nas miasto, województwo, lub nawet na całą Polskę.

Jest to ważne, ponieważ im trafniej to określimy, tym większe szanse że trafimy na osoby które faktycznie są zainteresowane naszymi usługami. Warto również zaplanować, ile chcemy wydać dziennie na kampanię. Uwaga, nie można ustawiać takiej opcji, że Google robi to za nas. Wtedy szybko pozbędziemy się wszystkich pieniędzy z konta bankowego. Stworzenie dobrze płatnej kampanii wcale nie jest trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *