Czym jest stylistyka ubioru Boho-Chic?

etniczne boho-chic

W świecie mody swoją rację bytu ma praktycznie każde rozwiązanie, aczkolwiek nie każde będzie idealne na każdą okazję czy też dopasowane do każdego człowieka. Istnieją jednak takie stylistyki, które zapewniają nam możliwość dobrego samopoczucia, luźnego i zwiewnego stroju, z zachowaniem pewnego poziomu gustu, klasy, wysublimowania, a jednocześnie krzykliwej nonszalancji. Jednym z tego typu rozwiązań w modzie jest stylistyka etniczna boho-chic, która od kilku już sezonów utrzymuje stosunkowo wysoki poziom popularności, a wszystko wskazuje na to, iż ten stan rzeczy nie będzie się najbliższym czasie zmieniał. Przyjrzyjmy się wobec tego, czym charakteryzuje stylistyka boho-chic, oraz w jaki sposób można do swojej szafy wprowadzić kilka z podstawowych dla tej stylistyki elementów, aby łatwiej było nam znaleźć odpowiednie proporcje w swoich codziennych kreacjach boho-chic.

Cechy charakterystyczne stylistyki boho-chic.

199673stylizacja etniczna boho-chic96681_1a44a95807_zPrzede wszystkim jednak, zanim przystąpimy do jakichkolwiek zakupów, należy ustalić sobie jakie cechy będą charakterystyczne dla tej stylistyki mody. Otóż, zdecydowanie najważniejszych aspektami będą tutaj kolorystyka oraz sam fason konkretnych elementów garderoby. Odzież powinna być zwiewna, luźna, dostojna, nonszalancka nieco, a jednocześnie z klasą, w pewnym sensie elegancka. Kolorystyka zachowana w naturalnych kolorach ziemi, zieleń, kremowa biel, czerń, czy też odcienie brązu, będą tutaj sprawdzać się wręcz perfekcyjnie. Zdobione haftem orientalnym tuniki, spódnice do samej ziemi przerażające wręcz swoją obszernością, szerokie i pojemny torby (na przykład torba hobo). Generalnie będzie to klasyczne połączenie orientu, funkcjonalności, stylu i klasy z nonszalancją i ekstrawagancją. Można nawet pokusić się o nawiązania do bohemy, tym bardziej, iż sama nawa tego nurtu mody wskazuje na silne inspiracje właśnie bohemą. Można więc powiedzieć, iż uzupełnienie swojej szafy o nieco strojów zapewniających nam możliwość ubrania w stylistyce boho-chic, nie powinno sprawić większych trudności.

Co jeszcze warto wiedzieć?

wisior KuchiOczywiście etniczne boho-chic to także cała gama dodatków, które będą wyjątkowo podkreślać etniczność, orientalność, całej stylizacji. Przydatnym rozwiązaniem, podkreślającym etniczność będzie w rzeczy samej biżuteria etniczna. Pozyskanie nie powinno stanowić większego problemu, bowiem na rynku pojawia się dość sporo sklepów, oferujących nam tego typu wyroby sprowadzane prosto od ich wytwórców z Iranu, Iraku, Afganistanu czy też Pakistanu. Na przykład na stronie http://piekielko.com/sklep/bizuteria-etniczna, można znaleźć całkiem fajne wyroby prosto z Pakistanu, które perfekcyjnie dopasują się do większości stylizacji boho-chic. Generalnie rzecz więc ujmując, zakup jakichkolwiek dodatków, przede wszystkim biżuterii nie będzie tutaj stanowił żadnej kwestii problematycznej, tym bardziej, iż we wspomnianym powyżej sklepie z biżuterią orientalną Piekielko, można liczyć na całkiem przystępne ceny oraz miłą i rzetelną obsługę, a to z całą pewnością jeden z największych atutów tego sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *