Designerskie zegary do salonu i nie tylko

duzy zegar scienny 18

Coraz więcej osób szuka niekonwencjonalnych rozwiązań do wyposażenia wnętrz. Jednym z najbardziej klasycznych rozwiązań jest zastosowanie dużego zegara ściennego. Takie zegary kojarzą się z klasycznym stylem wnętrz, ale czy tylko?

Artysta nietypowy

Jednym z artystów zajmujących się niebanalnymi projektami zegarów jest Jarosław Kukowski. Artysta ten to malarz, podejmujący często kontrowersyjne tematy ludzkiej natury. Jako jeden z nielicznych stara się tworzyć, w sposób bardzo niekonwencjonalny, obrazy znanych postaci ze świata mediów czy polityki. Jest osobą kontrowersyjną, gdyż osoby te są przedstawiane jako stwory czy syreny.

Nie tylko obrazy

duzy zegar scienny 19

Prócz malarstwa, Jarosław zajmuje się tworzeniem zegarów. Zegary projektowane przez niego, są połączeniem malarstwa oraz rzeźby. Ponadto, pełnią funkcję użytkową, czyli wskazują czas. Każdy duży zegar ścienny jest ręcznie produkowany przez artystę, a ponadto podpisywany i numerowany. Z racji tego, iż jest to manufaktura ręczna, artysta produkuje tylko kilka zegarów rocznie. Należy jednak podkreślić, iż są to niepowtarzalne dzieła sztuki.

Zegary w galerii

duzy zegar scienny 20

Zegary ścienne z wahadłem oraz wszelkie pozostałe, nie zdobią jedynie ścian mieszkań bogatych osób. Wiele muzeów oraz galerii sztuki jest zainteresowanych pracami artysty. Przede wszystkim urzekają swoim pięknem oraz niecodziennym przekazem. Z racji tego, eksponaty można było podziwiać między innymi w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta czy muzeum Galicji. Jednakże prace artysty nie podbiły jedynie serc polskich znawców sztuki. Jego niecodzienne zegary ścienne retro były również wystawiane za granicą w takich miejscach, jak np. SOHO Studios w Miami czy California Modern Art Gallery w San Francisco.

Zegar ścienny vintage to wspaniałe rozwiązanie do każdego wnętrza. Warto poszukać nietypowych rozwiązań, które nadają wnętrzu niezwykłego charakteru. Szukając czegoś nadzwyczajnego, warto zwrócić swą uwagę w stronę zegarów Jarosława Kukowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *