Dieta i ćwiczenia

pora na ćwiczenia!

Co jakiś czas w Internecie pojawiają się tzw. diety cud. Każda ma swoich zwolenników (w tym wiele gwiazd i celebrytów) i przeciwników. Niektóre są wymyślone przez dietetyków, inne przez samozwańczych dietetyków, jeszcze inne są zlepkiem diet, które wcześniej się nie sprawdziły. Chcemy być fit, więc testujemy po kolei każdą, nawet czasami tą najbardziej absurdalną. Są osoby, które jedzą tylko zupę kapuścianą – po dwóch dniach nie mogą już patrzeć na tą zupę. Inni jedzą tak mało kalorii dziennie, że chodzą cały czas głodni i zaspani.
Nasze ciało jest skomplikowanym narzędziem i każdy z nas ma indywidualne zapotrzebowanie na kalorie. Jeśli prowadzimy w głównej mierze siedzący tryb życia to powinniśmy jeść mniej niż osoby, które chodzą trzy razy w tygodniu na siłownię. To tylko niektóre z czynników – jest ich dużo więcej. Co więc zrobić, żeby zrównoważyć swoją dietę i połączyć ją z ćwiczeniami?
Najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultować się z kimś, kto się na tym zna. Takimi osobami są: dietetyk albo trener personalny Kraków (szczegóły na zacznijcwiczyc.pl). Dietetyk pomoże nam z dostosowaniem diety, natomiast trener personalny oprócz diety, stworzy dla nas odpowiedni plan ćwiczeń. Wybór, więc zależy od tego co planujemy robić – czy potrzebujemy tylko diety, czy chcemy również ćwiczyć. Musimy się dobrze zastanowić. Obecnie w Krakowie funkcjonuje wiele siłowni, które prowadzą trening personalny i jednocześnie mają podpisane umowy z dietetykami, więc jest z czego wybierać. Nie warto samemu tworzyć grafiku ćwiczeń, bo może się okazać, że dieta, którą mamy nie pokrywa zapotrzebowania na kalorie. Korzystając z rad trenera personalnego dostosujemy ćwiczenia do diety, co pozwoli poprawić nasze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *