Dobór nożna myśliwskiego.

Wyposażenie każdego myśliwego składa się z wielu różnorodnych elementów. Wiele z nich będzie zróżnicowanych, bowiem każdy myśliwy ma swoje potrzeby i upodobania. Są jednak elementy, które będą wspólne dla każdego ekwipunku każdego myśliwego. Jednym z nich bez najmniejszych wątpliwości będzie nóż myśliwski. W tym przypadku, żaden myśliwy nie poradzi sobie w lesie bez dobrego jakościowo noża. Dlatego też, warto tutaj zwrócić uwagę na noże myśliwskie marki Harkila, które okazują się być jednymi z lepszych, dostępnych obecnie na rynku. Co prawa taki nóż myśliwski Harkila będzie stosunkowo sporo kosztować, jednakże wygoda użytkowania oraz trwałość w tym przypadku zawsze będą stać na wysokim poziomie.

Wybieramy nóż myśliwski.

Wspomnieliśmy tutaj we wstępie iż nóż myśliwski Harkila będzie jednym ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań dla każdego myśliwego. Jest to jak najbardziej prawdziwe stwierdzenie, jednakże trzeba pamiętać, iż Harkila to producent ze Skandynawii, a więc ceny będą także iście skandynawskie. Wspomniany przez nas nóż w polskiej dystrybucji będzie kosztować około 400 PLN. Jest to dość wysoka kwota jak za nóż myśliwski, mimo, iż faktycznie trudno znaleźć lepiej wykonany nóż myśliwski. Warto jednakże będzie sprawdzić, czym charakteryzuje się nóż myśliwski Harkila. Pozwoli nam to ustalić pewną listę wytycznych, do wyboru noża myśliwskiego innego producenta. Wtedy z cała pewnością uda nam się nieco zaoszczędzić, a skoro nóż będzie wykonany w zbliżonych technologiach, z zastosowaniem podobnych, lub wręcz takich samych materiałów, z całą pewnością jego eksploatacja będzie tak samo wygodna. Jego parametry techniczne, oraz trwałość i odporność na uszkodzenia także powinny stać na zbliżonym poziomie. Warto więc przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej.

Nóż myśliwski Harkila i jego parametry.

Przede wszystkim trzeba tutaj zwrócić uwagę na stal, z jakiej wykonane jest ostrze noża. W przypadku noży Harkila będzie to stal nierdzewna o twardości 58-59 HRC. Jest to bardzo wysoka twardość, gwarantująca, że nożem możemy bezproblemowo rąbać nawet drzewo. O ile oczywiście będzie to wygodne działanie. Nie będzie to jednak negatywnie wpływać na jego trwałość. Nawet uderzenie o kamień nie powinno tutaj doprowadzić do stępienia ostrza. Choć oczywiście nie polecamy nikomu tego testować. Przy odpowiednim podejściu, z całą pewnością uda nam się stępić nawet najlepszy i najtwardszy nóż myśliwski. Kolejną kwestią jest twardość rączki, materiał z jakiej będzie wykonana oraz jej wyprofilowanie. Noże myśliwskie Harkila mają rączkę wykonaną z twardego drewna pakka. Wyprofilowanie zaś sprawia, iż bardzo dobrze leża w dłoni, wręcz się jej trzymając. Wszelkie prace nożem, nie powodują żadnego dyskomfortu, czy też odcisków, jak to ma miejscu w przypadku braku profilowania trzonka noża. Oczywiście nóż powinien posiadać w komplecie solidną skórzaną pochewkę z mocowaniem do paska. Ponadto musi być także dobrze wyważony. Warto te kwestie wziąć pod uwagę jeśli będziemy chcieli kupić nóż innego producenta. Z całą pewnością znajdą się takie produkty, które będą te wymogi spełniać. Taki zakup będzie na pewno bardzo dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *