Dobór odpowiednich pomp do poszczególnych zadań.

Zastosowanie wszelkiego rodzaju pomp w różnych branżach, niesie za sobą konieczność prawidłowego ich doboru. Chodzi tutaj głównie o to, aby pompa była prawidłowo dopasowana względem realizowanych prac, typu pompowanego medium czy też uwarunkowań terenowych względem przewyższenia i ilości pompowanego medium. Jednym słowem, przed zakupem jakiejkolwiek pompy, powinniśmy bardzo wnikliwie przebadać wszystkie te zagadnienia, bowiem zebrane w tym przypadku informacje, pozwolą nam dobrać pompę idealnie spełniającą nasze wymagania. Zobaczmy zatem, jak podejść do kwestii prawidłowego dobru pompy dla firmy budowlanej, mając na uwadze konieczność realizacji większej ilości zadań przy jej zastosowaniu.

Określamy parametry technologiczne pompy.

Przede wszystkim powinniśmy w pierwszej kolejności określić kompletny zakres robót realizowany przez pompę. W tym celu trzeba będzie przeanalizować dotychczasowe prace realizowane w oparciu o pompy wynajmowane i ustalając parametry nowej pompy wziąć pod uwagę najtrudniejsze warunki, w jakich kiedykolwiek realizowaliśmy prace związane z odwadnianiem. Jeśli nowa pompa będzie dobrana tak, iż poradziłaby sobie bez trudu w tych najgorszych warunkach, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w przyszłości nie będzie w stanie nic nas już zaskoczyć w tym zakresie. Oczywiście zawsze istnieje prawdopodobieństwo, iż natrafimy na jeszcze trudniejsze warunki do prowadzenia odwodnienia, niemniej jednak takie sytuacje zdarzają się raczej wyjątkowo sporadycznie.

Dostawca pomp.

Aby mieć pewność, iż pompa którą kupujemy będzie spełniać nasze wymagania, warto aby dostawca pomp cieszył się nieposzlakowaną opinią i renomą w branży oraz wśród swoich dotychczasowych klientów. Dobry dostawca pomp będzie starał się uzyskać od nas wszystkie niezbędne informacje i zagwarantować nam dobór pompy o optymalnych do naszych potrzeb parametrach technicznych, wobec czego w pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć solidnego dostawcę pomp, który będzie w stanie takiego doboru dokonać.

Warianty pomp do wyboru.

Oczywiście poza samymi parametrami technologicznymi pompy, determinującymi jej przeznaczenie i maksymalny poziom trudności warunków w jakich realizowane będą prace, możliwe jest jeszcze wykorzystanie dodatkowych funkcjonalności tych urządzeń, które zagwarantują wyższy komfort i poziom bezpieczeństwa realizowanych prac. Możemy na przykład zdecydować się na pompy niezatykające się, których eksploatacja w wykopach budowlanych jest jeszcze prostsza. W ich przypadku nie trzeba co jakiś czas podchodzić i podnosić pompy w celu odetkania szlamu z dna wykopu. Tutaj pompa zaopatrzona jest we własne mechanizmy zabezpieczające urządzenie przed zatkaniem się, a co za tym idzie, obsługa pompy ograniczona będzie do rzeczywiście niezbędnego minimum. Jednym słowem warto także zwrócić uwagę na kwestię innowacji technologicznych, bowiem mogą one skutecznie podnieść komfort naszej pracy z zastosowaniem pomp wszelkiego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *