Dokumenty potrzebne aby uzyskać zwrot podatku z UK

Wiele osób przychodząc do biura podatków zagranicznych pyta o to, jakie dokumenty musi posiadać, aby móc rozliczyć swój podatek, który płacili pracując w Anglii. Część osób nie wie nawet, czy należy im się zwrot podatku, dlatego też kierują swoje pytania do osób pracujących w biurach podatkowych. Poniżej przedstawiamy jakie dokumenty wymaga urząd podatkowy w Wielkiej Brytanii, aby móc odzyskać podatek.

W głównej mierze, najistotniejszym elementem, dzięki któremu możemy starać się o zwrot podatku z Anglii, to podjęcie pracy na warunkach umowy o pracę. Wówczas pracodawca zobowiązany jest do odprowadzania odpowiednich składek i płacenia podatków za naszą pracę. Dlatego też, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i nie dać się oszukać, warto poczytać trochę na temat pracy i na temat dokumentów, które wymagane będą w momencie składania wniosku, aby odzyskać zwrot podatku z Anglii. Anglia to kraj, w którym urzędnicy bardzo skrupulatnie podchodzą do wszystkich spraw związanych z finansami, dlatego też dobrze skompletowany i udokumentowany okres zatrudnienia na Wyspach, to co najmniej połowa sukcesu.

Dokumenty jakie otrzymujemy zarówno od pracodawcy jak i z urzędu, mogą być kluczowe dla naszej sprawy. I tak jednym z głównych dokumentów, który brany jest pod uwagę podczas rozliczenia podatkowego to P60. Dokument ten wydawany jest na koniec roku podatkowego przez odpowiedni urząd w UK. Jest to odpowiednik naszej karty podatkowej. Drugim co do ważności jest dokument P45. Wydawany jest on przez pracodawcę, po zakończonym okresie pracy. Zawiera on w głównej mierze informacje o dochodach i odprowadzanych składkach. Najmniej poważanym jest, a raczej są dokumenty tygodniowe, czyli Payslipy. Są to tak zwane paski. Otrzymujemy je od pracodawcy po przepracowanym tygodniu. Te trzy rodzaje dokumentów stanowią fundament, który pozwoli nam otrzymać zwrot podatku z Anglii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *