Drzwi wewnętrzne – ważny element domu

Przy kupnie drzwi wewnętrznych wiele osób zapomina, że to jeden z najważniejszych elementów w wyposażeniu naszego domu, a także są ważną dekoracją. Na rynku mamy wielu producentów drzwi, jak i modeli. Zatem, przy wyborze przyjdzie nam wybierać spośród nawet kilkuset modeli. To też powstaje jedno pytanie: Czym się kierować przy zakupie drzwi wewnętrznych?

O cenie drzwi decyduje kilka czynników, głównie są to rodzaj pokrycia drzwi, wzór drzwi, oraz rodzaj wypełnienia, które zostało zastosowane do danego modelu. Większość dostępnych na rynku modeli najczęściej wykonana jest z podstawy którą jest rama. Ramę wykonuje się z klejonki drzewa, zazwyczaj iglastego, czasami przy drzwiach droższych wykorzystuje się drzewo egzotyczne. Tutaj bardzo ważny jest materiał, albowiem słaba jakość ma wpływ na późniejsze wypaczenia. Aby rama była trwalsza i mocniejsza, wzmocniona jest ona wypełnieniem skrzydła. Tutaj najczęściej stosuje się płyty wiórowe albo konstrukcje wielowarstwowe (tzw. metoda plastra miodu). Całość oklejana jest płytą HDF bądź MDF. Te płyty odporne są na wszelkie uderzenia i ścierania. Oczywiście wszystko zależne tutaj jest również od materiału, z jakiego zostały wykonane. Całość jest pokrywana odpowiednim lakierem wraz z naniesieniem wzorów.

I tutaj jakość lakieru oraz wzory mają wpływ na cenę danych drzwi. Obecnie do najtańszych drzwi na rynku należą te wykonane z laminatu. Są one najmniej wytrzymałe, a ich zewnętrzna warstwa jest podatna na zarysowania i lekkie uszkodzenia.

Kolejnym rodzajem, zdecydowanie droższym są drzwi oklejane naturalnym fornirem (pokrywane są warstwą naturalnego drewna). Jednak dla wielu osób, takie modele mają jedną podstawową wadę, z wiekiem zmieniają swój kolor.
A więc przed zakupem warto poszukać informacji, udać się do sklepu i samemu sprawdzić, które dla nas drzwi będą najlepsze. Wśród wielu producentów prym na naszym rynku wiodą drzwi DRE, drzwi Porta, Stolbud Włoszczowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *