Efektowna osłona okien

rolety

Wraz z wymianą okien na nowe bardzo wielu inwestorów decyduje się na zakup zewnętrznych żaluzji antywłamaniowych. Są one wykonane z metalowego pancerza i profili. Nie tylko chronią domy i mieszkania przed włamaniem i kradzieżą, ale zapewniają również ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń.

Zewnętrzne żaluzje antywłamaniowe mogą być wykonane w kolorze okna. Montowane są na kilka różnych sposobów. Najbardziej efektowny jest montaż podtynkowy, w którym cała skrzynka rolet jest schowana pod warstwą ocieplenia.

Rolety zewnętrzne są dość kosztowne. Zwykle cena ich zakupu wynosi około 2/3 ceny zakupu okien. Z uwagi na wysoką cenę wiele osób decyduje się na rolety wewnętrzne.

Rolety wewnętrzne chronią wnętrze pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem i nasłonecznieniem. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów i tkanin, które są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza. Rolety wewnętrzne mogą być schowane w kasecie, która chroni roletę przed kurzem i brudem. Ponadto rolety wewnętrzne sprzedawane są w wersji z prowadnicami. Dzięki nim roleta pozostaje na swoim miejscu nawet kiedy okno jest uchylone.

W sprzedaży dostępne są rolety wykonane z tkaniny podgumowanej, które pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Dostępne są także tkaniny prześwitujące, które wpuszczają do pomieszczenia określoną ilość światła.

Obok zewnętrznych rolet i wewnętrznych żaluzji pionowych dostępny jest cały szereg materiałów do zaciemniania pomieszczeń. Dużą popularnością cieszą się rolety pionowe, tzw verticale. Bardzo estetyczne są również rolety rzymskie czy angielskie, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne firanki czy zasłonki.

Wszelkie rolety znajdziemy na stronie renomowanego producenta: krakzalwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *