Efektowne posadzki z marmuru w twoim domu

Jednym ze zdecydowanie najbardziej efektownych rozwiązań w kwestii wykończenia wnętrz, jest zastosowanie posadzek marmurowych. Marmur jest tutaj materiałem w pewnym sensie nawet ekskluzywnym. Jest dość kosztowny i trudno dostępny. Choć w ostatnich kilkudziesięciu latach, jego dostępność znacznie się poszerzyła. Jest to wynikiem przede wszystkim postępu technologicznego. Dzięki temu wydobycie i obróbka marmuru stały się łatwiejsze. W efekcie zaś, posadzki z marmuru stały się bardziej popularne, szczególnie wśród klasy średniej. Musimy bowiem pamiętać także o tym, iż z reguły koszt posadzki marmurowej jest kilkakrotnie wyższy niż w przypadku innych rozwiązań technologicznych.

Zalety wykonania posadzki z marmuru w swoim domu.

W pierwszej kolejności trzeba sobie tutaj powiedzieć, iż wykonanie posadzki z marmuru w swoim domu, niesie za sobą określone korzyści. Jest ich dość sporo, wobec czego warto zająć się tymi najbardziej istotnymi. Jest ich też o wiele więcej w stosunku do wad, bo tutaj mamy jedynie dwa problemy. Będzie to wysoki koszt zakupu i realizacji posadzki z marmuru, jak również czasochłonność wykonania. Poza tym w zasadzie możemy liczyć jedynie na korzystne aspekty. Do najważniejszych zalety wykonania posadzki z marmuru będziemy mogli zatem zaliczyć:

  • Wysoki poziom estetyki wnętrz – posadzki z marmuru znacznie podnoszą estetykę. W pewnym sensie będą wpływać także na podniesienie prestiżu naszego domu w otoczeniu.
  • Trwałość posadzki marmurowej – marmur, jak naturalny kamień jest wyjątkowo trwały. Posadzki wykonane z marmuru także będą bardzo trwałe. W zasadzie możemy powiedzieć, iż prędzej będziemy ją zmieniać ze względu zmiany koncepcji estetycznej, niż ze względu na uszkodzenia. Co więcej, z całą pewnością będą one mogły służyć także przyszłym pokoleniom.
  • Łatwość utrzymania w czystości – nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania standardowych środków czyszczących. Zaleca się jedynie regularne stosowanie impregnatu przeciw osadzaniu się kamienia z twardej wody.
  • Odporność na uszkodzenia mechaniczne – jest to naturalny kamień, a więc trudno będzie go przypadkowo uszkodzić. Tutaj trzeba będzie wręcz celowego działania ciężkim narzędziem, aby uszkodzić swoją posadzkę marmurową.

Realizacja i wykonanie posadzki z marmuru.

W kwestii realizacji, tak jak już wspomnieliśmy, będzie to proces dość czasochłonny. W pierwszej kolejności wykonawca przyjedzie na pomiary wnętrz. Po ich wykonaniu ustali zakres jakościowy i estetyczny wykonywanych prac. W następnej kolejności, na warsztacie wykonawca, będzie przygotowywać płyty marmurowe do układania na posadzki. PO kilku tygodniach będzie wszystko gotowe do realizacji w naszym domu. Tutaj także trzeba liczyć się z czasochłonnością wykonania. Wynika to głównie z faktu tego, iż z kosztownym materiałem należy obchodzić się ostrożnie. To zaś wymaga poświęcenia dodatkowej uwagi i czasu. Jednakże warto ponieść wyższe koszty i poczekać nieco dłużej na posadzkę w swoim domu. Dzięki temu bowiem będziemy mogli liczyć na wysoki poziom estetyki wystroju wnętrz naszego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *