Ekskluzywne schody w twoim domu

Schody wewnętrzne w domach jednorodzinnych, prowadzące na drugą i na kolejne kondygnacje, stanowią bardzo ważny element, zarówno z punktu widzenia estetyki wykończenia wnętrz, jak również, a raczej przede wszystkim z punktu widzenia użytkowego. Chodzi nam tutaj o to, iż schody to przecież najważniejszy element, widoczny jako pierwszy, zaraz po wejściu do domu, używany przez każdego z nas na co dzień. Wobec tego też warto tutaj zadbać o to, aby były one jak najbardziej estetyczne i wygodne do chodzenia, dzięki czemu nie będziemy się męczyć, a nasze wrażenia estetyczne będą stały na bardzo wysokim poziomie.

Wysokość schodów.

Jednym z najistotniejszych elementów o jakim musimy tutaj pamiętać, jest odpowiednia wysokość schodów, która nie będzie negatywnie wpływać na nasze dobre samopoczucie podczas wchodzenia na górę i schodzenia w dół. Można tutaj przyjąć założenie, iż wysokość stopnia schodów powinna mieścić się w przedziale 14-19 cm, co powinno zagwarantować nam wygodne korzystanie ze schodów. Jeśli chodzi o szerokość, to wygodne korzystanie ze schodów zapewnią nam wymiary w granicach 25-32 cm. Musimy wziąć te wymiary pod uwagę, aby nasze schody wewnętrzne były wystarczająco wygodne w korzystaniu. Warto tutaj dość dobrze się zastanowić nad tą kwestią, bowiem w tym szczególnym przypadku chodzi przede wszystkim o naszą wygodę oraz komfort korzystania ze schodów.

Z jakiego materiału schody wybrać?

Materiał, z jakiego będą wykonane schody także odgrywa tutaj bardzo ważną rolę i to także ze względu na estetykę oraz walory użytkowe. Bardzo popularne są tutaj schody drewniane, aczkolwiek musimy pamiętać, iż jest to rozwiązanie, które dość szybko zacznie się starzeć. Drewno będzie się rozchodzić, zacznie trzeszczeć, i generalnie schody mogą z czasem zacząć nas drażnić. Dlatego też, bardzo dobrym, jeśli wręcz nie najlepszym rozwiązaniem będą tutaj ekskluzywne wewnętrzne schody granitowe. Schody wykonane z granitu będą zapewniały nam wysoki poziom estetyki, a jako, że granit jest tutaj jednym ze zdecydowanie najtrwalszych kamieni, będą to schody, które przez długi czas będą nam służyć bez jakichkolwiek uszkodzeń i skrzypienia.

Gdzie zamówić schody granitowe?

Zamówienie schodów granitowych także może się okazać stosunkowo problematyczne, szczególnie jeśli nigdy wcześniej w życiu nie mieliśmy z tym do czynienia, a tak będzie z całą pewnością. Trzeba tutaj więc poszukać odpowiedniego dostawcę, który wykona nam nasze schody na wymiar, bowiem musimy pamiętać, aby dopasować je do planu w naszym domu. Jedną z wielu firm w naszym kraju, zajmującą się wykonywaniem właśnie tego rodzaju schodów granitowych jest marmur Dulemba, gdzie z całą pewnością będziemy mogli liczyć na profesjonalną obsługę, przystępne ceny i stosunkowo szybkie terminy realizacji naszych zamówień. Potem już tylko wystarczy aby ktoś rozsądny zajął się montażem schodów granitowych na szkielecie betonowym i już będziemy mogli się cieszyć wspaniałymi schodami granitowymi w naszym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *