Eksploatacja profesjonalnych agregatów pompowych.

Agregaty pompowe znajdują swoje zastosowanie w bardzo wielu przypadkach, między innym w przemyśle wydobywczym, w branżach budowlanych i w rolnictwie. W każdym z tych przypadków pełnią zupełnie inne role, realizując różne zadania. W przemyśle budowlanym i wydobywczym, będą przede wszystkim służyć do realizacji procesów odwadniania, natomiast w rolnictwie, zgoła przeciwnie, w realizacji procesów nawadniania. W zależności też od zastosowania, trzeba będzie dobierać zupełnie różne agregaty pompowe, spełniające podstawowe wymagania w zakresie parametrów technicznych do konkretnego zastosowania. Zobaczmy zatem, jak wygląda eksploatacja agregatów w poszczególnych przypadkach.

Agregaty pompowe w budownictwie i przemyśle wydobywczym.

Jeśli chodzi o eksploatacje agregatów pompowych w przemysłach wydobywczym oraz budowlanym, to będą one wykorzystywane przede wszystkim do prac związanych z odwadnianiem. W przypadku górnictwa, chodzić będzie o pozbywanie się wody z podziemnych żył wodnych, wybijających się w chodnikach wydobywczych. W przypadku przemysłu budowlanego, koniecznością będzie stosowanie agregatów pompowych w przypadku zabezpieczenia wykopów przed napływającą woda gruntową, poprzez systemy igłofiltrowe. Tutaj agregat pompowy będzie miał za zadanie wytworzenie odpowiedniego podciśnienia w instalacji igłofiltrowej, aby skutecznie odsysać wodę gruntową, dzięki czemu nie będzie się ona przedostawać na teren objęty pracami ziemnymi. Generalnie rzecz biorąc, moc agregatu powinna być dopasowana do konkretnego zastosowania, a w tej kwestii, przede wszystkim dostawca agregatów pompowych będzie odpowiedzialny za prawidłowy jego dobór. W końcu to dostawca powinien perfekcyjnie rozeznawać się w mocach i parametrach technicznych, dystrybuowanych agregatów, a my jedynie powinniśmy określić swoje w tym zakresie potrzeby.

Agregaty pompowe w rolnictwie.

W branży rolniczej z kolei agregaty pompowe będą wykorzystywane nieco rzadziej, aczkolwiek w wielu przypadkach będą rozwiązaniem wręcz idealnym do zasilania deszczowni polowych. Warto tutaj jednakże podkreślić, iż tylko duże deszczownie będą mogły być zasilane agregatami pompowymi, i to też w przypadku, kiedy będziemy mieć odpowiednie źródło zasilania wodą, czyli na przykład staw, jezioro lub rzeczkę w pobliżu. W przypadku zasilania deszczowni wodą ze studni głębinowej, koniecznością będzie zastosowanie pomp zanurzeniowych, w celu osiągnięcia odpowiedniej wysokości podnoszenia. Aczkolwiek niektóre agregaty pompowe także będą bardzo dobrze sprawdzać się w przypadku studni głębinowych, jeśli będą charakteryzować się wystarczająco dobrymi parametrami technicznymi do podnoszenia wody z dość sporych głębokości. W tym szczególnym przypadku jednakże o wiele lepsze do zasilania deszczowni ze studni głębinowych będą pompy zatapialne o dużych wysokościach podnoszenia, aby zapewnić prawidłowe ciśnienie robocze dla profesjonalnych zraszaczy, realizujących ostateczny proces nawadniania pól uprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *