Elegancka stylizacja boho-chic

Nurt mody o nazwie boho-chic, został odkryty stosunkowo niedawno, bowiem jego początki można tutaj datować na rok 2004, kiedy to został odkryty przez stylistów. Jest to wyjątkowo ciekawy styl w modzie damskiej, który pozwoli każdej pani poczuć się zupełnie inaczej, a nawet wykorzystać posiadane przez siebie ubrania, które jakoś tak obecnie do niczego za bardzo nie pasują. Boho-chic, sięga bardzo często właśnie po nowe rozwiązania w połączeniu ze starymi, zresztą jak sama nazwa wskazuje, jest połączeniem nonszalancji bohemy, z luzem serwerów, przy jednoczesnym zachowaniu pewnego szyku, klasy, stylu, elegancji. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej całej stylizacji modzie boho-chic, aby przekonać się, iż nie jest to wcale taki trudny do opanowania styl.

Podstawowe elementy stroju boho-chic.

Do zdecydowanie najważniejszych wyznaczników kreacji w stylu boho-chic, trzeba zaliczyć nie tylko kolorystykę ubrań, ale także ich kształt. Najbardziej dopasowanymi będą tutaj przede wszystkim: futrzane kamizelki, dżinsowe kurtki, luźne długie spódnice, szerokie paski, kolorowe tuniki, oraz duże torby. Kolorystyka jest jak najbardziej wskazane, przede wszystkim ta najbardziej charakterystyczna dla stylistyki hippisowskiej. Kolory jak najbardziej naturalne, oraz wszelkie odcienie czerni i szarości.

Nie da się ukryć, iż boho-chic, jest stylem stosunkowo wymagającym, przede wszystkim w zakresie prawidłowego doboru odzieży wchodzącej w skład stylistyki. Można się tutaj jednak wzorować na pierwszych i najważniejszych piewcach tego nurtu mody damskiej. Najważniejszą postacią będzie tutaj niewątpliwie Kate Moss, do której bardzo szybko dołączyły, siostry Olsen, czy też Sienna Miller oraz Nicole Richie. Były to najbardziej znane osobistości, które promowały nurt mody boho-chic, toteż warto skorzystać z ich doświadczeń. Oraz z doświadczeń znanej stylistki Rachel Zoe, które stylizacje boho-chic, rozpowszechniła wśród amerykańskich gwiazd.

Zakupy do kreacji boho-chic.

Oczywiście nie wszystko znajdziemy w naszych szafach, toteż trzeba będzie koniecznie wybrać się na odpowiednie zakupy. Niestety najpopularniejsze sklepy odzieżowe, raczej rzadko dostarczą nam poszukiwanych rozwiązań, toteż ostatecznie będziemy musieli skończyć na poszukiwaniach internetowych. Tutaj jednak znajdziemy już stosunkowo sporo sklepów, gdzie natknąć się można bez trudności na wszelkiego rodzaju kreacje w stylu boho-chic, oraz elementy z nimi związane. Bardzo ciekawie przedstawia się tutaj oferta sklepu piekielko, w którym możemy pozyskać dodatki w postaci biżuterii i guzików o orientalnym stylu. Tego typu dodatki, bardzo ciekawie prezentują się w stylizacjach boho-chic, toteż warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę, szczególnie, że w większości przypadków, biżuterię i guziki orientalne kupimy tutaj w całkiem przystępnych cenach.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż samodzielne tworzenie kreacji w stylu boho-chic, wcale nie jest takie trudne i wymagające, aczkolwiek wymaga będzie pewna wiedza o podstawach tego kanonu mody damskiej, oraz dostęp do ciekawych elementów odzieży wpisujących się w nurt mody boho-chic. Zakupy także będą koniecznie, niemniej jednak nie trzeba raczej wydawać od razu grubych tysięcy, aby zapewnić sobie możność stworzenia doskonałej kreacji boho-chic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *