Filtrowanie w kabinach lakierniczych.

Każdy lakiernik z całą pewnością bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, iż zastosowanie kabin lakierniczych znacznie podnosi jakość realizowanych prac lakierniczych, poprzez zagwarantowanie lepszych warunków przebiegu procesu lakierniczego. Przede wszystkim powietrze doprowadzane do wnętrza kabiny jest odpowiednio przefiltrowane, aby usunąć z niego pozostałe zanieczyszczenia, a co więcej, powietrze kierowane na wewnętrzny kompresor będzie także oczyszczone. Podnosi to wiec wyraźnie jakość realizowanych prac lakierniczych, poprzez zapewnienie czystości atmosfery roboczej oraz sprężonego powietrza.

Dodatkowe wyposażenie do kabin lakierniczych.

Oczywiście można systematycznie podnosić jakość filtrowania w kabinach lakierniczych, stosując nam przykład dodatkowy filtr podłogowy do kabiny lakierniczej, który będzie przechwytywać zanieczyszczenia osadzające się na podłogach. Tego typu zanieczyszczenia to przede wszystkim mgiełka lakiernicza oraz ewentualnie pojawiające się drobinki kurzu, które wzbijane przez pracowników w powietrze, mogłyby wywierać negatywny wpływ na przebieg procesu lakierniczego. Stosując zaś odpowiedni filtr podłogowy zapewnimy sobie możliwość przechwycenia tego typu zabrudzeń i związania ich we wnętrzu filtra celem ich późniejszej utylizacji. Pozwala to także na odprowadzanie na zewnątrz kabiny powietrza pozbawionego w dużym zakresie, lotnych zanieczyszczeń chemicznych, co także będzie podnosić komfort pracy obsługi zewnętrznej. Można więc powiedzieć, i zastosowanie filtrów podłogowych w kabinach lakierniczych, będzie rozwiązaniem bardzo korzystnym podnoszącym jakość realizowanych prac, jak również komfort pracy na zewnątrz przy przygotowywaniu elementów do lakierowania.

Wykorzystanie filtrów wewnętrznych.

Musimy jednak pamiętać o tym, iż filtry podłogowe, tak samo jak zresztą filtry ścienne czy też sufitowe, powinny być regularnie wymieniane na nowe, gdyż z biegiem czasu zwiążą w swojej strukturze tyle zanieczyszczeń lotnych, iż nie będą w stanie przyjąć nowych, a to już niestety kwalifikuje filtry do wymiany. Należy dbać o to, aby były zawsze zdolne przyjąć zanieczyszczenia i nie dopuszczać do ich unoszenia się we wnętrzu czy też ich odprowadzania na zewnątrz, co może i pociąga za sobą spore koszty, jednakże dość szybko zwraca się poprzez podnoszenie jakości realizowanych prac, czy też poprawę komfortu pracy. Dlatego też, regularna wymiana tych filtrów będzie w tym przypadku bardzo ważna, jeśli nawet nie najważniejsza. W końcu chodzi o to, aby osiągać dobrą jakość efektów procesu lakierniczego a pracownicy mieli dogodne warunki do wykonywania pracy, co przełoży się na wyższa ich wydajność.

W przeciwnym przypadku, niestety nie będziemy w stanie zagwarantować sobie napływu klientów, gdyż ci, jak dobrze wiemy, będą szukać usługodawców zapewniających wysoki poziom jakości lakiernictwa, toteż należy go za wszelką cenę zagwarantować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *