Fotograf ślubny – ciężki wybór

fotograf ślubny

Ślub to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w naszym życiu. Każda para młoda pragnie zachować go w swojej pamięci. Jednym ze sposobów na powrót do tego niezapomnianego dnia może być fotografia. To nie tylko pamiątka dla nas, ale również dla naszych najbliższych. Ile kosztuje przyjemność powrotu do tych szczególnych chwil? Dlaczego usługi fotograficzne nie należą do najtańszych?

Fotografia to nie tylko jedno pstryk

Na koszt pracy fotografia składa się nie tylko kilka godzin obecności podczas ślubu oraz naciskanie migawki. Największa praca czeka po samym wydarzeniu i polega na obróbce wykonanych zdjęć. Im bardziej profesjonalny fotograf tym więcej poświęci czasu na ulepszaniu materiału.

Warto zwrócić uwagę na sprzęt fotograficzny, którego koszt niekiedy sięga ceny samochodu. Ważne, aby fotograf posługiwał się przynajmniej dwoma aparatami oraz miał kilka obiektywów. Dodatkowo dochodzą koszty lampy błyskowej, statywu, komputera
i odpowiednich programów.

Do kosztów wynajęcia fotografia należy również doliczyć materiały, z których korzysta. Oprócz zdjęć nagranych na płytę, fotograf wręcza nowożeńcom wysokiej jakości album ślubny z wydrukowanymi odbitkami. Niekiedy dochodzi do tego pokaz w formie prezentacji multimedialnej.

Fotografia to dziedzina, która musi podążać za nowymi trendami. Profesjonalista będzie inwestował w edukację oraz kursy doszkalające, co wiąże się z dużymi kosztami.

Te wszystkie czynniki wpływają na cenę oferowanych usług. Lepiej więc przeznaczyć na fotografa większą kwotę, aby potem cieszyć się pięknymi i dobrej jakości zdjęciami. Przykładowo w Szczecinie bardzo dobry fotograf ślubny to lukaszpopielarz.pl.

Cena cenie nierówna

Przykładowe koszty wynajmu fotografa:

Uroczystość kościelna – około 800 zł

Uroczystość kościelna, przygotowania oraz wesele – około 1600 – 2000 zł

Uroczystość kościelna, przygotowania, wesele oraz sesja w plenerze – około 3000 zł

Album klasyczny lub fotoksiążka w ekoskórze – około 400 zł

Fotoksiążka w oprawie zwykłej – około 150 zł

Zdjęcia z przygotowań – około 300 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *