Gdzie i jak na narty?

Zbliżająca się zima jest powodem (a raczej ostatnim dzwonkiem), żeby poszukać dla siebie odpowiedniego wyjazdu narciarskiego. Wszyscy, którzy są amatorami białego szaleństwa wiedzą doskonale, że Alpy to jeden z najlepszych kierunków, żeby realizować swoje zimowe pasje. Czekają nas tam trasy o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności a wpływ na to, co zastaniemy na miejscu ma głównie kraj, do którego się wybierzemy.

Narty we Włoszech cieszą się największą popularnością wśród rodzin z dziećmi. Dlaczego? Wystarczy wspomnieć o fantastycznych ludziach, którzy przywitają nas na miejscu. Zawsze uśmiechnięci i posługujący się przyjemnym dla ucha językiem sprawią, że atmosfera wyjazdu będzie niezapomniana. Ponadto, włosi mają genialną, znaną na całym świecie kuchnię, począwszy od makaronów wszelkiej maści, a skończywszy na największym specjale (nigdy nie tak dobrym, jak w swojej kolebce, czyli kraju powstania) pizzy. Same warunki narciarskie w tym słynącym ze słonecznego szusowania kraju są doskonałe. Wielka dbałość o prawidłowe przygotowanie stoków, jak również mnogość tras, nadających się dla każdego, niezależnie od umiejętności, jakimi dysponuje. Tak więc narty we Włoszech można uznać za najlepszy pomysł dla rodzin lub dużych grup, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

ski-poles-999255_1280Kiedy zdecydujemy się już na kierunek, w którym udamy się na sportowy wyjazd zimowy (odrzucając po drodze inne, również interesujące kraje), powinniśmy zastanowić się nad samą formą wyjazdu. Polacy bardzo często wybierają się na wyjazd narciarski samochodem. Czy to jednak ma sens? Pewnie przy większej grupie tak, ale gdy podróżujemy samemu lub tylko z jedną osobą z pewnością bardziej korzystną opcją będą narty autokarem lub narty samolotem. Dlaczego? Powinniśmy raczej zapytać dlaczego nie? Mamy wtedy gwarancję, że nie zgubimy się po drodze, sami nie będziemy przemęczeni długą trasą a cała podróż to dla nas szansa na rozrywkę, czy zawieranie nowych znajomości. Narty autokarem mogą kojarzyć się z pełnymi i niezbyt wygodnymi pojazdami, ale wcale tak nie musi być!

Wystarczy, że rozejrzymy się za ofertami, proponującymi podwyższony standard pojazdów, a nasz wyjazd z pewnością okaże się udany a sama podróż przyjemna. Narty samolotem to komfort a przede wszystkim bardzo krótki czas przemieszczania się, nawet do bardziej oddalonych miejsc. Jeżeli zdecydowaliśmy się na narty we Włoszech, dolecimy na lotnisko w Mediolanie lub w Wenecji, skąd już bardzo niedaleko do największych atrakcji okolicy (oczywiście tych związanych ze sportami zimowymi, ale nie tylko). Narty samolotem to tak naprawdę tylko część drogi, bo często z lotniska zabiera nas podstawiony przez biuro podróży pojazd, więc można je równie dobrze nazwać jak narty autokarem.

Każda z metod dotarcia na wymarzony wyjazd ma swoje plusy i minusy, ale pamiętajmy, że samolotem będzie najszybciej, autokarem prawdopodobnie najtaniej a samochodem będzie dokładnie tak, jak chcemy (rozwiązanie idealne dla zdeklarowanych indywidualistów). Niezależnie od tego jaki środek transportu i kraj wybierzemy, miłego szusowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *