Gitara dla początkujących! Naucz się grać na gitarze!

Karin Stanek śpiewała „chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą”. Naukowcy dowiedli również, że mężczyźni grający na jakimś instrumencie wydają się kobietom bardziej romantyczni i atrakcyjni. Nie trzeba być mężczyzną, by nauczyć się grać na gitarze. Gitara to instrument dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Nim zaczniemy swoją przygodę z gitarą, warto zastanowić się, dlaczego w ogóle chcemy na niej grać. Interesuje nas gra amatorska? A może chcemy zająć się tym na poważnie?

Jeśli naszym celem jest profesjonalne granie, to wówczas powinniśmy sprawić sobie gitarę „z wyższej półki”. Jeśli zaś nasze obcowanie z gitarą będzie miało wymiar hobbystyczny, to wystarczy nam tańszy instrument.

Od czego zacząć naukę gry na gitarze? Oczywiście od kupna instrumentu! To, jaką gitarę wybierzemy powinno zależeć od tego, jaką muzykę lubimy grać. Prócz gitary początkującym muzykom przydadzą się również następujące akcesoria:

– pokrowiec na gitarę,

-zapasowe struny,

-kostki do gry,

– stroik,

-metronom wybijający rytm.

Jeśli kupiliśmy już instrument czas na ćwiczenia. Nim je rozpoczniemy warto sprawdzić czy gitara jest nastrojona.

Początki zawsze są trudne-odnosi się to również do nauki gry na gitarze. Ból palców, sztywnienie dłoni, to „dolegliwości”, z którymi musi liczyć się początkujący gitarzysta. Swoją przygodę z gitarą dobrze jest zacząć od ćwiczeń krótszych, ale systematycznych. Warto również pamiętać, że podczas gry ręka powinna być rozluźniona.

Nauka gry na gitarze Kraków czy Warszawa, to miasta gdzie proponowana jest przez liczne szkoły muzyczne. Jednak oprócz miejsca, trzeba również uzbroić się w cierpliwość, bowiem opanowanie tego instrumentu wymaga czasu. Nie wykonuj ćwiczeń zbyt trudnych, nie graj za szybko, słuchaj różnorodnej muzyki. Daj sobie czas na naukę gry na gitarze i nie zrażaj się niepowodzeniami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *