Gry a otaczająca nas rzeczywistość

fenomen poszczególnych gier

Popkultura od dłuższego czasu nie jest już tylko źródłem rozrywki, ale ważną częścią badań kulturoznawczych. Nikogo nie dziwi badanie filmu, serial obecnie cieszy się sporym zainteresowaniem medioznawców, a gry internetowe, czy w ogóle całe zjawisko, które ma swoje początki w określeniu homo ludens przeżywa renesans popularności. Badacze zajmują się nie tylko przyczynami, dlaczego gramy (to w dużej mierze opisano już w latach 90.), ale złożonymi procesami związanymi z całym segmentem gier.

I zaznaczmy tutaj, że chodzi zarówno o gry online, gry karciane, czy wszystkie inne dostępne nam gry, ponieważ zajmują one sporą część naszego czasu wolnego. Obecnie wiele uwagi badacze poświęcają temu, jak prezentowane są męskie i kobiece wizerunki w grach wideo, czy innych. Okazuje się, że wiele badaczek ma sporo zastrzeżeń co do tego, jak cała branża gier podchodzi do kobiet, czy to twórczyń gier, czy postaci tworzonych przez nie. Wydaje się, że proces emancypacyjny dopiero w tej sferze nadejdzie.

Obecnie wielką popularnością cieszy się gra Pokemon Go, która w z jednej strony sprawiła, że ludzie zaczęli wychodzić z domów, z drugiej pojawiły się głosy krytyczne, że poszukiwanie pokemonów w takich miejscach, jak muzeom obozu zagłady, albo nawet teren lotniska jest niepoważne i niebezpieczne. Pojawiły się już doniesienia o tym, że ktoś został zastrzelony ponieważ wszedł na teren, gdzie szukał pokemonów, a komuś innego się to nie spodobało, widać więc, że temat ten wymaga dogłębnej dyskusji właśnie teraz, gdy gra cieszy się takim zainteresowaniem.

Fenomenem jeśli chodzi o bardzo długi okres utrzymywania się w czołówce popularności jest gra karciana w pokera. Gra ta należy do najpopularniejszych wśród graczy już od kilkudziesięciu lat, co jest wręcz niewiarygodne. Zainteresowanie pokerem jest tak duże, że w sieci można spotkać mnóstwo forów, witryn, portali czy wielkich serwisów poświęconych w całości tej grze. Równie często trafimy na non stop pojawiające się w sieci pokerowe promocje. Grając w Polsce w pokera pamiętajmy tylko, że na pieniądze gra ta jest zabroniona, bowiem u nas traktowana jest jako gra hazardowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *