Ile można wygrać w Lotto?

Graczy lotto podzielić możemy na dwie grupy. Jedna z nich to Ci, którzy do kolekturę chodzą codziennie. Grają bo lubią, bo to ich rozrywka lub sposób na życie. Niektórzy są od zakładów uzależnieni. Dzień bez wizyty w kolekturze jest dla mnich dniem straconym. Druga grupa to ci gracze, którzy pojawili się w kolekturę z innego powodu. Może to być chęć zrobienia znajomym niespodzianki w postaci kuponu lub zdrapki ulubionej gry albo prezenty na ślub czy inna rocznicę. Do tej grupy graczy należy również doliczyć tych, którzy wchodzą do kolektury zwabieni dużą kumulacją, która niedługo ma mieć miejsce. Wchodzą to kolektur bo słyszeli w radio lub czytali w internecie, że podczas najbliższego losowania do wygrania będzie naprawdę wiele. Tu pojawia się problem.

Przewidywana wygrana

Niewielu graczy wie lub niewielu z nich o tym zapomina, że kwota kumulacji na najbliższe losowanie lotto widoczna często w kolektorach czy banerach reklamowych jest tylko kwotą przewidywaną. Oznacza to, że poprawne wytypowanie 6 liczb nie musi dać nam wygranej „obiecanej” przez reklamę.

Ile właściwie otrzymamy?

Załóżmy, że przewidywana kumulacja wynosi 15 mln zł. My typujemy właściwe liczby jednak przy odbiorze nagrody okazuje się, że jest to jedynie 14,1 mln. Nie uwzględnia to również podatku jaki musimy zapłacić,a właściwie zostanie za nas zapłacony przez organizatora lotto tuż przed przekazaniem wygranej na nasze konto. Pamiętać również musimy, że jest to nagroda przewidziana dla wszystkich, którzy w danym losowaniu wytypują poprawną szóstkę. Jeśli będzie ich więcej niż jeden nagroda dzielona jest po równo.

Dla większości z nas po otrzymaniu tak dużej ilości pieniędzy, różnica między rzeczywistą wygraną a tym co właściwie otrzymamy jest mało istotna ale dla kogoś kto nie wygrał 900 tys zł to duży ubytek. Dlatego jeśli kiedyś zapragniesz wygrać miliony w lotto pamiętaj o tym artykule. A co powiedzieć mają ci gracze, którzy zdobywają główne wygrane w MiniLotto czy Kaskadzie, gdzie główna wygrana nie przekracza 300 tys zł?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *