Implanty – komfortowe rozwiązanie

implanty zębów

Pomocy u stomatologa szuka coraz więcej osób i w zasadzie trudno się temu dziwić. Choroby takie jak próchnica czy paradontoza stają się coraz powszechniejsze, a dolegliwości z nimi związane z pewnością nie należą do przyjemnych. Często towarzyszą im takie objawy jak ból czy nadwrażliwość zębów. Odkładanie wizyty u dentysty przyczynia się do tego, że stan uzębienia systematycznie pogarsza się, a w końcu może dojść nawet do utraty zęba.

Brak jednego lub kilku zębów to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Czym prędzej trzeba więc szukać pomocy u stomatologa, który odpowiednio pokieruje leczeniem. Istnieje kilka sposobów na to, by uzupełnić braki w uzębieniu. Należą do nich implanty stomatologiczne, mosty lub protezy. Te dwa ostatnie rozwiązania odznaczają się niższą ceną, ale jest to równoznaczne z niższym komfortem. Z kolei implanty nie bez powodu cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród osób, które wyniku choroby czy wypadku utraciły zęba. To co prawda dosyć drogie rozwiązanie, ale jednocześnie najbardziej komfortowe. Chodzi tu przede wszystkim o brak utrudnień przy mówieniu czy gryzieniu pokarmów. Więcej o tym zabiegu przeczytasz tutaj.

W przypadku protez wiele osób skarży się na trudności przy wykonywaniu tych czynności, co w dłuższej perspektywie czasu bywa znacznym kłopotem. Niekiedy pojawiają się też stany zapalne w jamie ustnej. Gdy chodzi o implanty zębowe, żaden z tych problemów nie wchodzi w grę. Wykonane są one najczęściej z tytanu, a więc materiału w pełni bezpiecznego dla zdrowia. Pełnią funkcję sztucznego korzenia, w którym to montuje się sztuczny ząb. Tego rodzaju zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu. Dlatego też nie trzeba obawiać się towarzyszącego im bólu.

Implanty zaliczają się do tych metod uzupełniania braków w uzębieniu, które z pewnością warto wziąć pod uwagę, szukając rozwiązania jak najbardziej komfortowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *