Imprezy firmowe – paintball

Wiele osób nie lubi uczęszczać na imprezy firmowe wychodząc z założenia, że są one po prostu nudne. Wielu także odstrasza fakt, że będą musieli ubierać garnitury, zakładać suknie wieczorowe i w ogóle ubierać się i zachowywać dosyć sztywno. W związku z tym wielu pracowników znajdowało wymówki na to, aby nie musieć pokazywać się na tego typu imprezach. Tak było do tej pory. Na szczęście czasy zaczynają się zmieniać a wraz z nimi zmieniają się także imprezy integracyjne. Teraz stawia się przede wszystkim na aktywność fizyczną i wszystko co jest z nią związane.

Jaką imprezę wybrać?


Teraz szefowie bardzo często starają się wybierać takie imprezy na których pracownicy i oni sami będą się po prostu dobrze czuli. Już nie ma przymusu przychodzenia w eleganckich ubraniach. Teraz stawia się raczej na pełną swobodę i luz w zachowaniu. Stąd też zrodził się pomysł, aby organizować piknik firmowy rok rocznie. Dla wielu firm jest to jedyna okazja, aby w jakiś sposób się zintegrować. Często tego rodzaju impreza jest jeszcze połączona z jakimś szczytnym celem np. zdajemy sobie sprawę z tego, że w naszej firmie pracuje człowiek, który ma np. niepełnosprawne dziecko. I zebrane pieniądze są przeznaczane np. na rehabilitację takiego dziecka lub na jakiś inny szczytny cel. Jest to bardzo dobra inicjatywa, bo za jednym zamachem realizujemy dwie dobre rzeczy. Z jednej strony nasi pracownicy kojarzą piknik firmowy z czymś pozytywnym z drugiej zaś okazuje się, że mogą komuś pomóc. A ta naprawdę ludzie bardzo lubią pomagać sobie nawzajem tylko nie zawsze są tego świadomi.

Paintball

Drugą bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu przez pracowników podczas imprez integracyjnych jest oczywiście określone zajęcie ruchowe. W tym przypadku mowa o paintballu, który cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem wszystkich tych ludzi którzy lubią się od czasu do czasu nieco poruszać a przede wszystkim doświadczyć czegoś czego jeszcze nie mieli okazji robić. Przy tym warto podkreślić, że paintball nie jest dla wszystkich. Raczej organizuje się go w zakładach pracy gdzie przeważającą część pracowników stanowią panowie, bowiem może się okazać, że jest on dla pań nieco za brutalny w tym sensie, że po prostu możemy nabić sobie parę ładnych siniaków. Jeżeli jednak wiemy czego się spodziewać i nie boimy się tego to paintball może być naprawdę świetną zabawą a do tego możemy określić jakie relacje panują pomiędzy poszczególnymi pracownikami i kto w przyszłości mógłby zostać liderem naszego zespołu.

Źródło: http://paintball-malopolska.pl/2:o_firmie.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *