Instalacje poprawiające nasze bezpieczeństwo

W ostatnich latach wyraźnie widać, że wzrosło zainteresowanie przeróżnymi systemami, które mają poprawiać nasze bezpieczeństwo. Jednym z takich systemów jest telewizja przemysłowa czy kontrola dostępu. Powstaje też coraz więcej tzw. systemów rozproszonych. W systemach rozproszonych odległość pomiędzy poszczególnymi urządzeniami rejestrującymi a kamerami może wynosić kilkaset metrów, a nawet kilka kilometrów.

Dzisiaj telewizja przemysłowa Warszawa ma możliwość przesyłania informacji o obrazie nie tylko za pomocą kabla, ale również może być to rozwiązanie bezprzewodowe za pomocą sygnału radiowego.

W przypadku, gdy instalacja jest wykonana z przewodów, najczęściej stosuje się przewody tzw. koncentryczne. Ich parametry techniczne są bardzo dobre, jednak odległość, na jaką mogą przekazywać sygnał jest ograniczona. Z reguły jest to od 200 do 600 metrów. Jednak w przypadku stosowania kabla koncentrycznego niewątpliwym jest jeden podstawowy minus. Nie można ich kłaść blisko przewodów energetycznych, które powodują różnego rodzaju zakłócenia.

Dlatego bez wątpienia, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie w przypadku łącza przewodowego światłowodu. Światłowód jest praktycznie całkowicie odporny na wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne, czy też wyładowania atmosferyczne.

Dzięki temu taki sygnał można przesyłać na naprawdę duże odległości.

Jednak zastosowanie kabla, nie zawsze okazuje się możliwe do wykonania. Ale na całe szczęście mamy do tego celu rozwiązanie. Jest to technologia bezprzewodowa. Daje ona nam możliwość zarządzania systemem z innych miejsc.

Niezbędna do tego jednak będzie odpowiednia antena, najczęściej kierunkowa.

Dzisiaj systemy telewizji przemysłowej, to nie same kamery. Obecnie całościowy pakiet najczęściej składa się z systemu alarmowego, monitoringu oraz kontroli dostępu do poszczególnych obiektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *