Jak leczyć skołatane nerwy?

Permanentny stres to jedna z chorób, na którą skarży się zdecydowana większość współczesnego społeczeństwa. Powody takiego stanu są bardzo różne, ale efekt jest jeden – ogromna nerwowość, która niekorzystnie odbija się nie tylko na zdrowiu, ale również na życiu rodzinnym i zawodowym. Jak sobie w takich sytuacjach radzić?

Złap dystans

Jedna z rad, którą można usłyszeć bardzo często, gdy narzekamy na nerwy, dotyczy spojrzenia na sprawę z innej perspektywy. Dobrze jest z niej skorzystać, bo choć może to być trudne, to jednak spojrzenie na swój problem oczami innej osoby lub przez pryzmat skutków, które może on przynieść, jest bardzo pomocne. Wówczas nagle okaże się, że świat się nie zawali, jeśli po prostu powiemy klientowi, że potrzebujemy dzień-dwa dodatkowo, żeby coś skończyć czy zrobimy coś inną metodą.

Zadbaj o dietę i uzupełnij niedobory

Drugą ważną kwestią, która jest związana z niską odpornością na stres jest nieprawidłowa dieta. Warto pamiętać, że prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego zależy w dużej mierze od tego co jemy. Bardzo ważne jest, by w diecie nie brakowało witamin z grupy B, magnezu, kwasów omega. To ich odpowiedni poziom gwarantuje, że układ nerwowy będzie funkcjonował prawidłowo.
Jeśli jednak w naszej diecie brakuje różnorodności i dominują w niej produkty wysoko przetworzone, to warto zmienić przyzwyczajenia. Zamiast wysoce przetworzonej żywności niech pojawią się zboża z pełnego przemiału, ryby oraz orzechy czy kakao. Można również sięgnąć po lek na nerwy, który często zawiera ww. witaminy i minerały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *