Jak najlepiej to przewieźć?

transport drogowy

Patrząc na pełne półki sklepowe, na nowy samochód w salonie, czy też tankując na stacji nie zastanawiamy się jak ten towar tam się znalazł. A przecież jakoś tam trafił. Najpewniej nie został teleportowany. Towar ten musiał przebyć jakąś drogę wieziony przez kogoś. Nikt z nas nie myśli też ile problemów z dostarczeniem na miejsce mogło wystąpić po drodze, a mogło być ich bardzo wiele.

Począwszy od wadliwych aut, przez złe warunki pogodowe na drodze, kończąc na korkach zarówno tych w centrach miast jak i powodowanych różnymi losowymi wypadkami poza miastem. Wymieniając problemy nie wspomniałem też o problemach z załadunkiem i rozładunkiem, różnych nietypowych towarów. Z tej perspektywy już widać jak ciężkie jest życie kierowcy. A przecież kierowca musi też zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Najbardziej rozpowszechnioną formą transportu z pośród wszystkich i najczęściej ostatnim jakim towar był przewożony jest transport drogowy. Dla bezpieczeństwa zarówno ładunków, jak i kierowców, oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego powstały przepisy transportowe, które dokładnie regulują i co i w jaki sposób można transportować. Jak przewozić materiały łatwopalne. Jak przewozić żywność aby zachować jej jakość i higienę. Jaką maksymalną wagę może mieć samochód ciężarowy, aby nie był przyczyną wypadku drogowego z powodu zbyt długiej drogi hamowania. Te i wiele innych regulacji dbają o towar i innych uczestników ruchu.

Przepisy które dbają o kierowców regulują czas pracy, czas postoju i odpoczynku w taki sposób aby uniknąć zmęczenia kierowców i powodując tym samym zaśnięcie za kierownicą. Te przepisy pozwalają też na uczciwą konkurencję pośród firmami transportowymi wykluczając sytuacje, w których firma, która wykorzystuje do granic możliwości swoich kierowców zarabia więcej i jest bardziej rentowna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *