Jak odpowiednio zadbać o poprawę płodności?

Marzysz o dziecku? Zwiększ swoje szanse na zajście w upragnioną ciążę! O płodności partnerów zaczyna mówić się wówczas, gdy starania o dziecko nie kończą się wymarzoną ciążą. Dopóki dwoje kochających się ludzi nie zapragnie zostać rodzicami, dopóty to czy mogą spłodzić własnego potomka nie spędza im snu z powiek.

Jeśli któryś stosunek z kolei nadal nie kończy się zapłodnieniem, warto zadbać o poprawę płodności. Mówiąc o poprawie płodności w pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o swój stan zdrowia i wykonać podstawowe badania takie jak: cytologia czy badanie krwi i moczu. Dobrze jest również udać się do ginekologa, który sprawdzi czystość pochwy, wyleczy intymne infekcje i zrobi USG narządów rodnych. Dążąc do poprawy stanu zdrowia nie można zapomnieć o dentyście- w ciąży wszelkie stany zapalne mogą okazać się groźne dla płodu, dlatego ubytki należy wyleczyć wcześniej.

Jeśli interesuje nas poprawa płodności to trzeba uwzględnić w swoim trybie życia wysiłek fizyczny. Już 30 minut ruchu dziennie przygotowuje organizm do ciąży. Kolejna kwestia to dieta- zdrowe odżywianie to dla organizmu sygnał „zezwalający” na zajście w ciążę. Na naszą płodność ma wpływ nawet…waga ciała- zarówno nadwaga, jak i niedowaga mogą utrudniać znalezienie się w stanie błogosławionym.  Każdy, kto troszczy się o swoją płodność ma obowiązek odstawić używki. Kawa, alkohol i papierosy to jawni wrogowie płodności!

Kolejnym sposobem na poprawę płodności są suplementy diety – dla panów np. www.manforte.pl. W zajściu w ciążę mogą pomóc nam witaminy, kwas foliowy czy zioła. Na naszą płodność niezaprzeczalny wpływ ma również tempo życia. Chcąc ją poprawić warto zwolnić tempo, zrelaksować się i… cieszyć się seksem. I wreszcie: zadbać nie tylko o poprawę płodności, lecz zatroszczyć się również o partnera. Skupiając się na zajściu w ciążę łatwo można zaniedbać tą drugą osobę. A przecież najważniejsza jest wzajemna miłość, bowiem nic tak nie poprawia płodności, jak wartościowy, satysfakcjonujący związek i udane życie erotyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *