Jak osiągnąć dobry poziom jakości realizacji prac lakierniczych?

Realizacja prac lakierniczych na wysokim poziomie wymaga od przedsiębiorstw stałego inwestowania w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przede wszystkim trzeba tutaj zadbać o odpowiednio dobry poziom oczyszczania powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczeń warsztatowych. W tym celu należy zastosować odpowiednio dobrany filtr kieszeniowy na każdym kanale wlotowym powietrza z systemu wentylacji. Dodatkowo warto wyposażyć się także w wewnętrzną kabinę lakierniczą, która zagwarantuje maksymalnie wysoki poziom czystości w przestrzeni roboczej. Warto więc pamiętać o wszystkich niezbędnych inwestycjach w tym zakresie, które pozwolą osiągnąć jak najwyższy poziom jakości realizowanych prac lakierniczych.

System nawiewno wywiewny z oczyszczaniem powietrza.

Jednym z najważniejszych aspektów w tym przypadku będzie instalacja profesjonalnego systemu nawiewno wywiewnego. Tutaj jednak trzeba pamiętać, aby na każdym kanale wlotowym powietrza zainstalowany był filtr kieszeniowy odpowiedzialny za przechwytywanie zabrudzeń atmosferycznych. oczywiście filtr kieszeniowy powinien podlegać tutaj regularnej wymianie, aby zawsze zapewniał maksymalnie wysoki poziom oczyszczania powietrza. Im więcej zabrudzeń uda nam się wychwycić na tym etapie oczyszczania, tym mniej trudności będziemy mieć z tego tytułu w następnych krokach. Musimy bowiem pamiętać przede wszystkim o tym, iż na samym systemie wentylacji nie koniec. Tutaj trzeba jeszcze zastosować dodatkowe filtry wewnętrzne, które zapewnią przechwytywanie wszystkich lotnych zanieczyszczeń wewnętrznych. Mamy tutaj na myśli filtry ścienne, sufitowe oraz podłogowe, które będą skutecznie w swojej strukturze wiązać zabrudzenia i nie dopuszczać do ich podnoszenia w górę przez przemieszczających się pracowników.

Inwestycja w kabinę lakierniczą.

Bardzo kosztownym aczkolwiek zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie, będzie zakup kabiny lakierniczej. Jest to stawiane wewnątrz dodatkowe pomieszczenie, które gwarantuje praktycznie sto procent ochrony strefy roboczej przed lotnymi zanieczyszczeniami. Oczywiście trzeba tutaj także zastosować odpowiednie filtry powietrza. Przede wszystkim chodzi o filtry kieszeniowe, które przechwycą zabrudzenia unoszące się i dostające do sprężarki z kabiny lakierniczej. Jednakże mamy także do czynienia z różnorodnymi zabrudzeniami powstającymi wewnątrz pomieszczenia kabiny lakierniczej. W takich przypadkach trzeba będzie zainwestować w dodatkowy filtr podłogowy do kabiny lakierniczej. Wiąże się to oczywiście ze stosunkowo sporymi wydatkami, jednakże musimy wziąć pod uwagę fakt, iż jest to inwestycja, która z biegiem czasu zacznie procentować. Podniesienie poziomu jakości realizowanych prac, zawsze będzie bardzo korzystnie wpływać na jakość realizowanych prac lakierniczych. To z kolei podnosi poziom zadowolenia klientów, przekładając się na ich lojalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *