Jak prawidłowo obsłużyć wesele w zakresie oprawy muzycznej?

Obsługa imprez weselnych w zakresie oprawy muzycznej, nie jest zajęciem prostym. Potrzeba tutaj sporego doświadczenia, wiedzy o aktualnych nowościach na rynku muzycznym, jak również wiedzy o największych i najbardziej lubianych hitach. Bycie DJ-ej na wesela nie jest więc takie proste, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę wydatki, jakie należy ponieść, aby mieć w ogóle możliwość wykonywania tego typu pracy. warto jednak przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej, bowiem przy odrobinie zaangażowania i poświęcenia, oraz wiedzy muzycznej, można będzie z tego typu zajęcia zrobić całkiem dochodowy biznes.

Przede wszystkim wiedza i doświadczenie.

W pierwszej kolejności, warto tutaj powiedzieć, iż każdy DJ ze Śląska nie zaczynał od razu od obsługi wesel w tym zakresie. Aby dojść do takiego poziomu, trzeba nieco doświadczenia, wobec czego większość z nich zaczynała od oprawy muzycznej szkolnych dyskotek czy też innych imprez, cały czas poszerzając swoją wiedzę w zakresie muzycznym, czy też zdolność prowadzenia imprez tanecznych. Jest to bardzo ważną kwestią, bowiem oprawa muzyczna wesela, to nie tylko bierne puszczanie muzyki z posiadanej kolekcji płyt. To także prowadzenie wszelkiego rodzaju zabaw, bez których trudno sobie w ogóle wyobrazić wesele w naszym kraju. Jednym słowem współczesny DJ na wesela to już typowy DJ Wodzirej, który zachęca gości weselnych do zabawy, organizuje dla nich zabawy, tak aby każdy z nich miał możliwości poruszania się w rytm muzyki i okazje po prostu do dobrej zabawy. Wymaga to odpowiedniej wiedzy i przede wszystkim dobrego podejścia do ludzi zgromadzonych na Sali, a nie każdego na takie podejście stać. Po prostu, niektórzy absolutnie nie nadają się do tego typu zajęcia.

Pozostałe kwestie związane z przygotowaniem do zawodu DJ-a.

Poza kwestiami związanymi z koniecznością zdobycia doświadczenia dochodzą jeszcze konkretne koszty związane ze sprzętem muzycznym. Tutaj już nie ma absolutnie żartów, bowiem dobry DJ posiada sprzęt warty co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. W skład tego wchodzi odpowiedni mikser z odtwarzaczami płyt CD, czy tez nawet z gramofonami, solidny, wysokiej klasy i mocy wzmacniacz estradowy wraz z niezbędnymi kolumnami o wysokiej mocy muzycznej. Pozwala to im na sprawną obsługę imprez weselnych nawet w większych lokalach bez konieczności wypożyczania sprzętu estradowego. Przyczynia się to więc do zwiększonych dochodów. Niemniej jednak w pierwszej kolejności DJ na wesela tego typu sprzęt musi pozyskać a to wiąże się niejednokrotnie z koniecznością zaciągnięcia kredytu. Ostatecznie trzeba jeszcze stale dbać o promocję swoich usług, aby pieniądze włożone w sprzęt muzyczny i niezbędne płyty nie poszły na marne. Tutaj trzeba tak działać, aby każdy weekend był weekendem roboczym. W przeciwnym razie, trudno będzie osiągnąć stan, w którym zainwestowane pieniądze się zwrócą, a praca DJ-a weselnego zacznie przynosić nam oczekiwane dochody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *