Jak sadzić róże?

Jeżeli w najbliższym czasie planują Państwo w swoim ogródku zasadzić krzewy róż to warto dokładnie poznać podstawowe zasady sadzenia róż ogrodowych, dzięki czemu będziemy mieli 100% pewność, że naszym krzewom nic złego się nie przydarzy. Na samym początku trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że bardzo trudno, a wręcz niemożliwie jest podanie ogólnych zasad sadzenia krzewów róż.

Nasza prywatna „szkółka róż „zależna jest od bardzo wielu elementów i ogromny wpływ na nasze krzewy będą mieć przede wszystkim warunku przyrodnicze, na które to żadnego większego wpływu nigdy nie będziemy mieć. Pamiętać powinnyśmy przede wszystkim o tym, że sadzenie na jednej rabacie kilku odmian róż sprawiać będzie wrażenie nieładu przez co trudno będzie nam pokazać prawdziwe piękno tych fenomenalnych kwiatów.

Na naszym rynku dostępne są niskie i wysokie odmiany róż (wszystkie odmiany kupimy na przykład w tej podkrakowskiej szkółce róż – www.hyzowie.com), które cieszą się największą popularnością wśród ogrodników. Róże naturalne, historyczne oraz parkowe osiągają największe rozmiary, ale należy pamiętać o tym, że nie powtarzają one kwitnienia. Róże tego typu można śmiało sadzić jako pojedyncze krzewy. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim do niewielkich domowych ogródków. W dzisiejszych czasach róże tego typu bardzo często wykorzystywane są również do tworzenia nowoczesnych i oryginalnych nieprzycinanych żywopłotów.

Róże to kwiaty, które można śmiało uprawiać nawet w sytuacji kiedy to nie jesteśmy właścicielami rozległego ogrodu. Na naszym rynku dostępnych jest bardzo wiele odmian róż, które doskonale nadają się na przykład w tradycyjnych skrzynkach balkonowych lub w pojemnikach drewnianych albo ceramicznych, które to w ostatnim czasie stały się bardzo modne. Róże to eleganckie rośliny, którymi udekorujemy nawet niewielkie tereny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *