Jak schudnąć na wymarzonym urlopie?

Dla każdego z nas wyjazd na urlop to doskonała okazja na długo wyczekiwany odpoczynek od codziennych obowiązków domowych i zawodowych. Niemniej jednak urlop może nam także zapewnić inne możliwości, a jedną z nich możliwość utraty nadmiarowych kilogramów. Trzeba jednak w tym celu wybrać się na odpowiedni turnus odchudzający. Tutaj wystarczy już nawet tydzień takowego wyjazdu, niemniej jednak największa popularnością i efektywnością cieszą się czternastodniowe turnusy odchudzające. Zobaczmy wobec tego, dlaczego tego typu wyjazdy cieszą się tak wielkim powodzeniem wśród urlopowiczów, oraz jak wyglądają w nieco bliższej perspektywie.

Zalety wyjazdu na czternastodniowy turnus odchudzający.

Tak jak już wspomnieliśmy o tym we wstępie, w zupełności wystarczający będzie dla nas tygodniowy wyjazd na turnus odchudzający, niemniej jednak o wiele większą efektywność zapewni nam wyjazd na dwa tygodnie. Tego typu czternastodniowe turnusy odchudzające charakteryzują się większą intensywnością utraty wagi, przez co też, będziemy mieć możliwość lepszej odbudowy kondycji i utraty większej ilości nadmiarowych kilogramów. Warto także pamiętać, iż każdego dnia będziemy mieć także do dyspozycji czas wolny, co pozwoli nam na przykład wybrać się do lokalnego skansenu, czy też muzeum, lub po prostu pozwiedzać okolicę i popatrzeć z góry na otaczający nas świat. Uprzednio trzeba będzie jednak wdrapać się na jeden z otaczających nas szczytów górskich co z kolei znów korzystnie wpłynie na proces utraty zbędnych kilogramów i centymetrów warstwy tłuszczu. Można więc powiedzieć, iż codzienne wędrówki będą nie tylko dostarczać nam odpowiedniej porcji rozrywki ale będą także stanowić wsparcie w procesie odchudzania realizowanym na turnusie odchudzającym.

Przebieg typowego turnusu odchudzającego.

Warto sobie także powiedzieć, iż każdy turnus odchudzający z reguły będzie wyglądać dość podobnie, bowiem w pierwszej kolejności będziemy musieli przejść konsultacje z trenerem i dietetykiem. Na podstawie wspomnianej konsultacji trener będzie dopasowywać obciążenie treningowe do naszych warunków, zaś dietetyk, w stosunku do nas, naszych potrzeb oraz obciążenia treningowego przygotuje dietę, która pozwoli skutecznie tracić zbędne kilogramy bez głodzenia się. Musimy przecież pamiętać, iż można chudnąć nie chodząc wygłodzonym przez cały dzień. Zresztą głodzenie się w celu utraty kilogramów nie jest zdrowe, a nam przecież chodzi o poprawę stanu naszego zdrowia. Następnie wystarczy już tylko spakować wszystkie niezbędne rzeczy i regularnie stosować się do zaleceń trenera oraz dietetyka, aby po powrocie z czternastodniowego turnusu odchudzającego odczuć wyraźną poprawę samopoczucia, a w lustrze widzieć nieco odmienionego siebie samego, o kilka kilogramów mniejszego, przez co też, z całą pewnością będziemy odczuwać wyraźny wzrost samooceny i dobrego samopoczucia, a to w tym przypadku jest kwestią najważniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *