Jak założyć salon fryzjerski?

fryzjer

Marzysz zapewne o otwarciu własnej firmy. Wnioskuję tak, ponieważ trafiłaś lub trafiłeś na ten artykuł. Mam rację, prawda? Jako doświadczony fryzjer postaram się pomóc Ci z otwarciem swojego własnego lokalu.

Najchętniej porozmawiałbym z Tobą, ale obawiam się, że nie jest to możliwe. Dlatego zacznijmy od początku. Zgodnie z ustawami, aby otworzyć własną firmę musisz udać się do urzędu miejskiego i złożyć odpowiedni wniosek. Będziesz potrzebował także numeru identyfikacji podatkowej i oddzielnego konta w zakładzie ubezpieczeń społecznych. Gdy Twoja firma zostanie już zarejestrowana czas zabrać się do pracy.

Po pierwsze przygotuj biznesplan salonu fryzjerskiego. Bez tego nie ruszysz dalej. W biznesplanie znajdować się muszą spodziewane koszty i dochody, liczba klientów, cele na następne lata, lokalizacja i wiele innych rzeczy, o których możesz przeczytać w innych poradnikach lub książkach. Nie zamierzam się nad tym rozwodzić.

Po przygotowaniu biznesplanu czas znaleźć lokalizację na salon. Polecam Ci przede wszystkim osiedla, a nie centra miast. Dlaczego? Na osiedlach dużo więcej osób mieszka niż w centrum. Masz zatem większe szanse, że ktoś przypadkowo wstąpi do Twojego lokalu. Ponadto koszta wynajmu pomieszczeń na osiedlach są niższe niż na starówce lub w centrum.

Po trzecie – odpowiednie przygotowanie lokalu. Ciężko będzie Ci strzyc bez odpowiedniego przygotowania. Potrzebować będziesz lustra, sprzętu fryzjerskiego. Mam na myśli tutaj suszarki, kosmetyki, nożyczki, grzebienie i szczotki. Ponadto warto znaleźć miejsce na powieszenie kurtki dla klientów i jakąś kanapę dla czekających na swoją kolej.

Po czwarte – ciężko pracuj. Nie poddawaj się nawet jak Twoje zyski nie będą znaczące. Szukaj nowych klientów, ciągle się reklamuj i podnoś swoje umiejętności, w końcu znajdziesz lojalnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *