Jak znaleźć dobry żłobek lub przedszkole dla dziecka?

dzieci mama

Jeśli nie wiesz jak znaleźć dobry żłobek lub przedszkole dla dziecka, warto popytać wśród znajomych. Niestety tak się jakoś ostatnio dzieje, że informacje, które odnajdziemy w internecie nie do końca mogą być informacjami, którym możemy zaufać. Nie chodzi tutaj tylko o wybór żłobka czy przedszkola, ale tyczy się to każdej, innej informacji począwszy od opinii o sklepie, szkole czy restauracji, na informacji o lekarzu skończywszy.

Internet jest potężnym narzędziem, które jest wykorzystywane do różnych celów, w tym do reklamy, która z rzeczywistością często nie ma nic wspólnego. Jeśli więc chcemy zasięgnąć opinii np. o żłobku czy przedszkolu, lepiej zapytajmy o to znajomych, sąsiadów lub chociażby w grupie na Facebook’u niż sugerujmy się opiniami wypisanymi pod placówką w internecie. Takie opinie mogą być pisane na zamówienie. Z drugiej strony jeżeli chcemy znaleźć jakieś przedszkole w naszej najbliższej okolicy Internet może okazać się bardzo przydatny. Wystarczy wpisać na przykład „przedszkole wola duchacka” by znaleźć placówki w tej dzielnicy Krakowa.

Czym powinien się charakteryzować dobry żłobek czy przedszkole?

Po pierwsze kadra powinna być w miarę młoda i dobrze wykształcona, warto też zwrócić uwagę na ilość oferowanych zajęć dodatkowych, by nasze dziecko z takiego pobytu coś wyniosło, a nie tylko przesiedziało i przeczekało kilka godzin do powrotu mamy z pracy. Jakość i wielkość posiłków – także ważny aspekt, który warto brać pod uwagę w wyborze przedszkola. No i lokalizacja oraz dojazd. Może dla niektórych wydawać się to błahe, ale żłobek bez miejsc parkingowych lub w złej lokalizacji może nam znacznie utrudnić życie.

Przekonamy się o tym na własnej skórze już po kilku tygodniach. I ostatnia rzecz – opłaty. Jeśli zapisujemy dziecko do żłobka prywatnego sprawdźmy jakie nas czekają opłaty, rozstrzał cenowy może być naprawdę bardzo duży. Mówi się, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością i tej zasady warto się trzymać. Czasami nie warto przepłacać, tylko rozejrzeć się dookoła, może gdzieś jest w pobliżu inny żłobek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *