Jak znaleźć odpowiednią księgową?

Wysoki zakres wiedzy z dziedziny finansów i rachunkowości, samodyscyplina oraz zainteresowanie i obycie w środowisku ekonomicznym – to podstawowe cechy eksperta księgowości. Obecnie rynek oferuje ogromny wybór kandydatów chętnych na objęcie stanowiska księgowego. Są to osoby zarówno z większym doświadczeniem jak i początkujący absolwenci prestiżowych uczelni.

Nie jest tajemnicą, iż dobrze prowadzona księgowość (jak przez firmę www.talented.com.pl) stanowi podstawę prężnie rozwijającej się spółki. Znajomość prawa bilansowego,  specyfiki prawa podatkowego i przede wszystkim umiejętność ich obliczania , to zagadnienia, które muszą być doskonale opanowane przez naszych przyszłych księgowych. Coraz częściej prywatne przedsiębiorstwa wykorzystują specjalne firmy do pozyskiwania nowych pracowników. Ważne, aby przy przeprowadzaniu rekrutacji tą drogą, dokładnie określić stawiane przez nas wymagania, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań na rozmowie klasyfikacyjnej. Paradoksalnie nie zawsze najlepszym księgowym okazuje się osoba z doświadczeniem zawodowym. Niejednokrotnie to absolwenci stają się fundamentem rozwoju firmy. Dzięki świeżemu spojrzeniu na problemy zawodowe oraz braku wyuczonych nawyków z poprzednich miejsc pracy, absolwenci kierunków ekonomicznych mogą okazać się nieoszlifowanym diamentem dla ambitnego przedsiębiorcy.

Dobrym źródłem w poszukiwaniu dobrego pracownika może być również sieć internetowa. Aby znaleźć aktualne oferty kandydatów wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło o podobnej treści ; księgowa Kraków. Możemy również ograniczyć się do zamieszczenia własnego ogłoszenia. Aktywni kandydaci na  księgowych z pewnością regularnie  odwiedzają portale poświęcone ogłoszeniom o pracę. Ważnym etapem procesu rekrutacji jest sprawne przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej, której oczywistym zadaniem jest konfrontacja informacji zawartych w CV danego kandydata z rzeczywistym stanem jego wiedzy oraz umiejętności. Warto zadbać o obecność obiektywnego specjalisty w trakcie rozmowy, aby mógł realnie ocenić osobę kandydata, zarówno pod kątem naszych wymagań jak i potrzeb rynkowych.

Dodatkowym aspektem, którego nie wolno nam pominąć jest dokładne sprawdzenie przeszłości kandydatów pod kątem karalności. Wypis o niekaralności z Krajowego Rejestru  Sądowego jest dokumentem niezbędnym do rozpoczęcia rozmowy z osobą deklarującą chęć pracy w branży finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *