Jak zrobić ładną ramkę na zdjęcie?

ramka

Zdjęcia i obrazy, jakie mamy w swoim domu, mają za zadanie urozmaicić nasze wnętrza i nadać im niepowtarzalnego charakteru. Dlatego też dobrze byłoby, gdyby były „nasze”, czyli odpowiednio spersonalizowane. W odpowiedniej personalizacji pomogą nam nasze własne umiejętności. Ramki drewniane możemy przykładowo postarzyć wykorzystując kilka prostych technik i dzięki temu uzyskamy wrażenie antyczności takiego bibelotu.

Do postarzania przyda nam się śrubokręt, młotek, a także farby, nawet zwyczajne, plakatowe. Ramkę kładziemy delikatnie na twardym podłożu i ostrożnie dziurawimy śrubokrętem. Możemy się przy tym wspomagać też młotkiem. Ruchy wykonujemy tak, żeby nie złamać i nie roztrzaskać ramki. Tak samo możemy potraktować oprawy obrazów. Ważne tylko, żeby być odpowiednio delikatnym. Następnie bierzemy papier ścierny i ścieramy boki ranki, tak, żeby wyglądała na jeszcze starszą i jeszcze bardziej sfatygowaną. Następnie przy użyciu farb odbarwiamy brzegi na kolory zgniłej zieleni, niebieski czy brązowy. Świetny efekt uzyskamy, jeśli przypalimy ramkę delikatnie zapalniczką.

Jeśli chcemy, żeby nasze ramki drewniane były kolorowe i wyglądały nowocześnie, możemy obkleić je tapetą w chropowatym wzorze, albo nawet cienkim materiałem. Sposobów na urozmaicenie jest wiele i tak naprawdę wszystko zależy tylko od naszej inwencji twórczej. Możemy wspomagać się tutorialami, jakie publikowane są w internecie, albo pokusić się o samodzielne wymyślenie sposobu, dzięki któremu nasza ramka zacznie wyglądać pięknie. Oprawy obrazów i ramki, jakie są w sprzedaży, to zazwyczaj uniwersalne modele, które będą nadawały się do większości pomieszczeń. Naszym zadaniem jest natomiast stworzenie czegoś, co będzie unikalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *