Jaką szkołę podstawową powinniśmy wybrać dla naszego dziecka?

Dobra szkoła podstawowa to taka która potrafi zapewnić wszystko co niezbędne naszemu dziecku nie można zapominać o tym jak ważna jest odpowiednia edukacja dlatego my jako rodzice musimy się tym zająć, dlatego chciałbym napisać kilka słów o tym jak powinna ona wyglądać.

Po pierwsze nie możemy być obojętni na to jak ona wygląda pod względem estetycznym jeśli nie jest zadbana i widać to na każdym kroku to głęboko powinniśmy zastanowić się nad tym czy będzie dobrym miejscem dla naszego dziecka. Niestety rzeczywistość jest taka że co druga państwowa szkoła tak właśnie wygląda więc warto się zastanowić nad placówką prywatną może i jest to duży wydatek ale za to jak bardzo zasadny w obecnych czasach. Szczerzę mówiąc nie jestem przekonany do szkół publicznych, ponieważ osoby zarządzające takimi miejscami a w szczególności dyrektorzy są ludźmi nastawionymi na zysk i nie liczy się dla nich dobro podopiecznych.

Nie tak dawno dostałem zapytanie czy jest mi znana jakaś dobra szkoła podstawowa w Warszawie i na początku byłem trochę zmieszany, ponieważ nic mi nie przychodziło do głowy lecz później wymieniłem kilka prywatnych placówek do których moi znajomi posyłali dzieci. Dla mnie najważniejsze jest to kto pracuję w szkole i jak podchodzi do swoich obowiązków w szkołach publicznych najczęściej nauczyciele piszą jeden skrypt na 10 lat i nie mają ochoty nic w nim zmieniać nawet jeśli ich wychowankowie osiągają słabe wyniki, ja natomiast uważam że takie podejście jest zdecydowanie nieprawidłowe i bardzo nieodpowiedzialne.

Myślę że nauczyciel to odpowiedzialna funkcja w społeczeństwie i jego rola powinna być zdecydowanie większa przytoczę tu np. Finlandię gdzie nauczyciel ma bardzo wysoką pensję, jest szanowany a do tego wykonywania tego zawodu są uprawnione tylko nieliczne osoby z największymi perspektywami na sukces. Finlandia to doskonały przykład na nowoczesną edukację i wzór do którego powinniśmy dążyć bo inwestycja w przyszłe pokolenia to bardzo dobra inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *