Jakie wewnętrzne drzwi powinniśmy wybrać?

Montaż drzwi wewnętrznych w ostatnim czasie jest bardzo ważnym aspektem projektowania wnętrza, bardzo ważną sprawą jest nie tylko wygląd, ale również jeśli chodzi o funkcjonalność, to nie można przejść obojętnie wobec tego tematu.

Bardzo łatwo jest w zły sposób dobrać drzwi wewnętrzne, a konkretnie najczęstszym błędem jest ich waga. Przykładowo jeśli musi je otwierać dziecko lub osoba starsza nie mogą być zbyt ciężkie, ponieważ będzie to bardzo duży problem i okażę się, iż po pewnym czasie trzeba je wymienić.

Inna zasadniczą sprawą jest ich kolor w porównaniu do koloru ścian musimy jeszcze przed malowaniem wiedzieć jaki kolor drzwi będzie najbardziej pasował do barwy ścian. Warto również zastanowić się nad ilością szkła w drzwiach czy w ogóle chcemy aby była jakaś szybka czy raczej wolimy jednolitą konstrukcję. Często zdarza się że na początku nie chcemy żadnego prześwitu przy drzwiach a za kilka miesięcy okazuję się, iż w pokoju jest bardzo ciemno i żałujemy swojej pochopnej, nieodpowiedzialnej decyzji.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydają się drzwi DRE, w tym wypadku wybór jest można powiedzieć prawie nieograniczony, możliwości są nieograniczone możemy wygrać przeróżne modele w ciekawych kolorach i dla każdego znajdzie się zadowalające rozwiązanie. Inną ewentualnością są drzwi PORTA i tak samo jak w przypadku poprzednika oferta jest ogromna charakteryzują się one trochę innym stylem i jakością materiałów w porównaniu do DRE ale i tak są bardzo interesujące i stanowią ciekawą alternatywę na rynku.

Decyzja jest trudna i trzeba się z tym pogodzić ja proponuję rozsądne podejście do sprawy i wybranie drzwi które się nam podobają, są użyteczne, nie przeszkadzają, pasują do koloru ściany i architektury pokoju. Przez pochopne decyzje możemy tylko i wyłącznie narazić się na koszta i co za tym idzie niepotrzebny stres, wiem to na podstawie swoich doświadczeń zdarzyło mi się kilka razy podjąć złą decyzję w tym aspekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *