Kilka pomysłów na ciasta bez pieczenia

tort galaretkowy

Wiele osób nie wyobraża sobie tego, że można zrobić ciasto bez użycia piekarnika. Warto jednak znać przepisy, które to umożliwiają wykonanie smacznego i prostego ciasta bez pieczenia. Doskonałym rozwiązaniem może być ciasto z owocami, które jest nie tylko pyszne, zdrowe, ale również szybkie oraz proste w przygotowaniu. Wystarczy tylko wykonać spód ciasta ze znanym wszystkim herbatników kakaowych, po czym pierwszą część masy wykonać z budyni śmietankowych.

Aby przygotować budyń, niezbędne jest mleko oraz cukier. Jako drugą masę można wykorzystać serki śmietankowe. Jest to jeden z prostszych przepisów na ciasto bez pieczenia, który nie wymaga zbyt wielu produktów, czy też umiejętności. Przepisy na ciasta bez pieczenia są bardzo popularne, zwłaszcza wśród osób, które nie mają zbyt wiele czasu na przygotowywanie tradycyjnych ciast.

Bardzo ciekawym i apetycznym przepisem na ciasto bez pieczenia jest ciasto kolorowa pianka. Niezbędne do wykonania będą trzy rodzaje galaretek, w trzech różnych kolorach, a także kartonik mleka skondensowanego. Przydadzą się także składniki do wykonania śmietanki, takie jak serek oraz cukier puder. Pozostałe artykuły, które będą potrzebne to papier do pieczenia, a także tortownica oraz blender. Aby przygotować to ciasto, należy umieścić papier do pieczenia w tortownicy, po czym rozpuścić trzy galaretki w osobnych szklankach. Później ubija się blenderem mleko skondensowane, które później należy podzielić na trzy części oraz dodać do nich galaretki.

Trzeba je zmiksować, aby połączyło się to w jednolitą masę. Później na środek tortownicy naprzemiennie kładzie się po dwie łyżki każdej galaretki, aż do ich zużycia. Następnie taką piankę wkłada się do lodówki. Przygotowaną bitą śmietanę można nakładać w postaci kleksów, aby ciasto było ładnie przyozdobione. Oczywiście są to tylko dwa przykładowe przepisy na ciasta bez pieczenia, nie mniej jednak tego typu przepisów można znaleźć bardzo dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *