Konopie medyczne skuteczne w leczeniu wielu chorób

konopie medyczne

Coraz większa ilość osób skłania się ku medycynie naturalnej i holistycznym terapiom. Według wielu źródeł i przeprowadzanych badań leczenie w sposób możliwie jak najbliższy naturze przynosi często dużo lepsze i szybsze efekty, niż leczenie ogólnie stosowanymi lekami. Dochodzi nawet do sytuacji, gdy chorzy postanawiają całkowicie zrezygnować z leczenia np. chemioterapii na rzecz terapii witaminą C. Konopie medyczne są równie popularne w leczeniu różnych chorób.

Wyjątkowo często używany lek z konopi przy leczeniu padaczki lub choroby parkinsona. Wielu chorych twierdzi, iż takie leczenie przynosi niesamowite efekty w bardzo krótkim okresie czasu, a porównując do ogromnych dawek leków przepisywanych przez lekarzy szkodliwość substancji jest znikoma bądź żadna. Medycyna naturalna przez tysiące lat była jedyną znaną ludzkości i niezaprzeczalne jest, iż przy pomocy prostych i łatwo dostępnych substancji jesteśmy w stanie wyleczyć różnego typu choroby.

Rzecz jasna należy znaleźć dla siebie idealny złoty środek i po dobrym rozeznaniu wybrać najlepszą dla siebie opcję. Medycyna naturalna opiera się bowiem nie tylko na ziołach, ale również na dokładnej obserwacji organizmu, zbadaniu go i reagowaniu na przyczynę problemu, a nie objaw. Bowiem nawet najprostszy ból głowy może pojawiać się z powodu np. odwodnienia organizmu lub jego przemęczenia. Tabletka przeciwbólowa przykrywa objaw, a nie likwiduje przyczyny.

Witaminy i minerały są również niezwykle istotne do prawidłowego działania organizmu. Odnośnie ich odpowiedniego poziomu powinniśmy przede wszystkim dokładnie skupiać się na tym jakie znaki daje nam nasz organizm. Konopie medyczne, leczenie witaminą C, stała suplementacja witaminy D, czy też ziołolecznictwo mają swoje poparcie naukowe, jednak koncerny farmaceutyczne wielu badań nie dopuszczają do publicznego widoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *