Korekta kształtu zębów

licówki porcelanowe

Jesteś młodą, atrakcyjną osobą, która dba o higieniczny i aktywny tryb życia? Zdrowo się odżywiasz, regularnie ćwiczysz, dbasz o szczupłą sylwetkę? Pamiętasz również o dbaniu o rozwój duchowy? Jest jednak coś, co powoduje, że w towarzystwie czujesz się niepewnie? Podczas uśmiechu przykrywasz dłonią usta? Masz przebarwione, krzywe zęby? Nie podoba Ci się ich kolor i kształt?

Rozwiązaniem tego problemu są licówki. Są to cienkie nakładki, które wykonuje się w pracowni protetycznej, ale zęby pod nie wymagają odpowiedniego przygotowania przez lekarza stomatologa. Musi on oszlifować powierzchnię zębów, zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Następnie pobierze on wycisk, który zostanie przesłany do protezowni i tam wykonane będą cieniutkie listki porcelany, które po skontrolowaniu zgryzu, koloru i kształtu, zostaną zacementowane na zębach. Nakładki takie wykonuje się zazwyczaj z porcelany. Są one wtedy bardzo trwałe. Innym materiałem, z którego można je wykonać, jest kompozyt. Takie są tańsze, ale wcześniej się przebarwiają i nie są tak trwałe, jak te ceramiczne.

Na szczęście stomatologia estetyczna oferuje minimalnie inwazyjne rozwiązania protetyczne. Polecam zapoznać się w z nimi na stronie gabinetu z Krakowa: stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/. Mimo prawidłowej higieny jamy ustnej często zdarza się, że konieczne jest dokonanie korekty kształtu czy koloru zębów. Wskutek urazów, przebarwień, dużych wypełnień, diastemy, konieczne jest zastosowanie rozwiązań protetycznych, które nie ingerują zbyt inwazyjnie w strukturę tkanek zęba, a dają pożądany efekt estetyczny.

Społeczeństwo żyje dłużej, dlatego ważne jest, by nie od razu szlifować zęby tak, jak to się dzieje w przypadku koron. Dlatego nakładki są idealnym rozwiązaniem, gdyż dzięki nim można skorygować niewielkie wady kształtu i koloru zębów czy zgryzu. Przy zachowaniu zasad prawidłowej higieny jamy ustnej takie rozwiązanie może spełniać swoją funkcję przez okres około 15 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *