Kto ma rządzić?

Spory w polityce są obecne nie od dziś. Za kadencji każdego z rządów mamy do czynienia z rywalizacją między partiami oraz walką na słowa (nie czyny, bo tych prawie w każdym przypadku nie ma, tylko zapewnienia i obietnice), kto jest bardziej praworządny, kto ma bardziej na uwadze dobro kraju i obywateli, a kto spiskuje z innymi krajami, kto lepiej nadaje się do tego, aby być przedstawicielem obywateli i w końcu kto ma sprawować rządy w Polsce. Takim dywergencjom nie ma końca. Często z politowaniem obserwuje się tego typu gierki między posłami z różnych ugrupowań politycznych.

Zapewne, gdyby zapytać obywateli, co sądzą o zawodzie polityka. Odpowiedź byłaby pejoratywna i jednoznaczna. Ten zawód nie ma prawa się dobrze kojarzyć w państwie, w którym najwięcej korupcji, kłamstw i obłudy jest w sejmie, wśród posłów. W miejscu, gdzie przecież powinna królować prawda i dobro obywatela. Niestety tak nie jest, wręcz przeciwnie. Posłowie sami sobie przydzielają premie za „zasługi” względem państwa, a w Polsce panuje wysokie bezrobocie. Coraz częściej wspomina się o masowych zwolnieniach i zamknięciu wielu miejsc pracy. Dodatkowo w różnych sektorach nie ma funduszy, aby zapewnić obywatelom odpowiednich warunków życia czy zdrowienia. Weźmy, chociaż za przykład sprzęt medyczny, który jest w opłakanym stanie czy też kompleksowo spójrzmy na naszą służbę zdrowia, gdzie do specjalistów czeka się miesiącami a nawet latami. Przekaz jest jasny dla każdego z nas, mimo, że płacimy podatki, jesteśmy ubezpieczeni nie mamy prawa otrzymać odpowiedniej opieki medycznej, chyba, że udamy się do specjalistów prywatnych gabinetów i zapłacimy sporą sumę za wizytę. Czy tak ma wyglądać sytuacja w kraju, w którym młode osoby będą chciały zakładać rodziny i planować swoją przyszłość?

Warto przy kolejnych wyborach dobrze się zastanowić komu oddajemy władzę i pieczę nad naszymi interesami. Warto brać udział w wyborach i mądrze oddać swój głos, aby żyło się nam lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *