Kurs HDS kluczem do kariery w transporcie

Kurs HDS jest ukierunkowany na przygotowanie kandydata do pracy jako operator żurawia przeładunkowego. Zawarty w kursie materiał pozwala nabyć wiedzę pozwalającą zdać egzamin Urzędu Dozoru Technicznego. Pomyślne zdanie rzeczonego egzaminu jest równoznaczne z nabyciem uprawnień do obsługi żurawi przeładunkowych klasy HDS.

Kurs operatorów żurawia jest dedykowany każdemu kto posiada już doświadczenie zawodowe w sektorze transportu i chce zdobyć nowe kwalifikacje dające nowe uprawnienia. Motywacją towarzyszącą przy zapisaniu się na kurs może być niewątpliwie fakt, że uprawnienia do obsługi żurawia przeładunkowego potęgują szansę na zdobycie zatrudnienia w branży transportowej. Osoba, która zdołała nabyć wspomniane uprawnienia, może oprócz przewożenia towarów dokonywać również ich załadunku. W kursie mogą partycypować osoby, które spełniają trzy warunki. Do rzeczonych wymogów należy ukończenie osiemnastego roku życia, ważne zaświadczenie lekarskie o braku fizycznych i psychicznych przeciwwskazań do podjęcia kursu oraz posiadanie co najmniej podstawowego wykształcenia.

suw7Zasadniczo kurs dzieli się na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną. Kursant ma możliwość poznania tajników prawidłowej i bezpiecznej obsługi żurawia oraz rozwiązań legislacyjnych z nią związanych. Zagadnieniami poruszanymi na zajęciach są problematyka doboru technicznego, budowa i zasada funkcjonowania dźwigów samochodowych, wprowadzenie do specyfiki dźwigów samochodowych, elementy składowe i zespoły żurawi, zasady eksploatacji żurawi, obowiązki pracownika wykonującego manewry żurawiem oraz tematyka BHP wraz z analizą wszystkich zagrożeń występujących na stanowisku operatora żurawia. Certyfikat poświadczający pozytywne zaliczenie materiału jest elementem, bez którego nie może się obyć żaden poważny kurs żurawie. Wspomniany certyfikat kursant uzyskuje po pozytywnym zaliczeniu części praktycznej i teoretycznej egzaminu zdawanego w obecności Inspektora Urzędu Dozoru Technicznego. Na specjalne życzenie kursanta dokument ten może zostać przetłumaczony na język angielski i niemiecki.

Więcej informacji na temat kursów na HDS na stronie http://dzwignice.pl/hds/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *