Let me out!

lost room

Zagadki, tajemnicze zamknięte pomieszczenie i krytyczne badanie otoczenia jako sposób na wygraną, to sytuacja kojarzona głównie z grami video. Jednak kto nie chciałby przeżyć takiego dreszczyku emocji na własnej skórze?

Real life escape to przeniesienie tej rozrywki ze świata wirtualnego do rzeczywistości. Cel zabawy jest taki sam – wydostać się z pomieszczenia, tylko zamiast na ekranie monitora, zabawa odbywa się w prawdziwym pokoju pełnym tajemnic i łamigłówek. Aby wygrać, trzeba wykazać się wnikliwością i kreatywnością, rozwiązując zagadki stanowiące klucz do znalezienia sposobu na wydostanie się na zewnątrz. A to wszystko w ściśle wyznaczonym czasie.

Okazuje się, że chętnych na zamknięcie, jak i złaknionych wrażeń nie brakuje. Gra typu Real life escape staje się coraz popularniejsza i dociera do kolejnych miast w Polsce. Wnętrza pokoi stanowią różne warianty, a ich wystrój i fabuła może być utrzymana w rozmaitych klimatach: detektywistycznym, wojennym czy futurystycznym i mieć różny poziom trudności. Czasami rozgrywka nie dotyczy wydostania się z jednego pomieszczenia, a z niesamowitego labiryntu wielu pokoi. Zawsze jest to jednak kilkadziesiąt minut adrenaliny, ale i frajdy.

Zabawa prowadzona jest zespołowo. Zazwyczaj drużyna składa się z 3 – 5 osób. Współpraca przy próbie rozgryzienia wskazówek ułatwia sprostanie wzywaniu, jakie stawia przed nami dany pokój zagadek. Czego chcieć więcej?

Real life escape to niesamowity sposób na integrację, pobudzenie szarych komórek i kreatywne spędzenie wolnego czasu. Doskonała propozycja na urozmaicenie wieczoru z przyjaciółmi. Jeśli chcesz pobudzić swojego wewnętrznego Sherlocka i dać upust emocjom – to na pewno zabawa dla Ciebie.

Wystarczy wyszukać zabawę w Google wpisując przykładowo „escape room Kraków„, wybrać odpowiednią witryną internetową i zgłosić się do zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *