Maszyny dźwignicowe oraz potrzebne narzędzia

Dźwignice są to maszyny wykorzystywane do transportu (poziomego i pionowego) ciężkich rzeczy, zwierząt i ludzi na niezbyt duże dystanse. Podobne przyrządy powinny działać na dobrze przygotowanym podkładzie, czyli na specjalnie przymocowanych liniach oraz podtorzach. Do dźwignic należy zaliczyć: cięgniki, dźwigi, suwnice, dźwignice, przyciągarki, wciągarki, wciągniki, wyciągi szybowe, żurawie, suwnice pomostowe oraz suwnice bramowe.

Całkiem innym typem cięgników są wciągniki. Na rynku są dostępne wciągniki silnikowe, jedno oraz dwu hamulcowe. Wciągniki oraz chwytaki charakteryzuje mały rozmiar i zwarta budowa. Wciągniki są wykorzystywane w przemyśle górniczym oraz branży budowniczej, kapitalnie sprawdzają się w przemyśle transportowym na niewielkie odległości. Do cięgników wliczane są także wciągarki.

Podnoszenia delikatnych materiałów wymaga zachowania wielkiej ostrożności, ze względu na możliwość ich deformacji albo popsucia. W takim wypadku wymagane jest zakupienie uchwyty do blach. Pozwalają one na przenoszenie towaru w pozycji pionowej lub poziomej. W celu specjalnej ochrony można zastosować dwa lub znacznie więcej uchwytów. Rozstaw szczęk, pozwala na precyzyjne adaptacje uchwytu do transportu materiału.

Do przenoszenia rozkruszonych surowców takich jak muł czy kamienie trzeba posługiwać się wysokiej jakości sprzęt. Czerpaki dostępne na rynku oparte są na układach hydraulicznych, mechanicznych lub będące kombinacją tych dwóch układów. Dzięki zastosowanej powłoki która jest oparta na ścieranie, taki osprzęt może być użytkowany przez dłuższy czas. Te najlepsze posiadają certyfikat CE, który daje gwarancje bezpieczeństwa stosowania i wyjątkową solidność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *