Młoty wyburzeniowe do koparek.

Wśród wielu nowoczesnych rozwiązań dla branży budowlanej, zdecydowanie najciekawszymi wydają się tutaj być nowoczesne młoty wyburzeniowe montowane na koparkach, koparko-ładowarkach, czy też minikoparkach. Tego typu urządzenia zapewniają nam bardzo wysoki poziom energii uderzenia, skutkiem czego praktycznie żadna przeszkoda nie jest w stanie się oprzeć naszym działaniom. Dlatego też, młoty hydrauliczne znajdują swoje zastosowanie głównie w toku realizacji prac wyburzeniowych, aczkolwiek trzeba powiedzieć, iż znajdzie się także kilka innych przypadków, w których młoty hydrauliczne będą spisywać się wręcz wyśmienicie. Zobaczmy wobec tego, w jakich okolicznościach wykorzystywane będą nowoczesne młoty hydrauliczne, oraz jakie zalety niesie za sobą ich zastosowanie.

Wykorzystanie młotów wyburzeniowych do koparek.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, młoty wyburzeniowe do koparek będą przede wszystkim wykorzystywane w przypadku realizacji prac wyburzeniowych, gdzie musimy zagwarantować sobie odpowiednio wysoki poziom energii uderzenia. Jakby nie patrzeć, młoty hydrauliczne, nawet w najmniejszej swojej postaci zapewniają nam uderzenie na poziomie ponad 200 dżuli co jest bardzo dobrym osiągnięciem, którego nie uda się zapewnić przy zastosowaniu nawet najlepszych jakościowo, nowoczesnych, ręcznych młotów pneumatycznych. Poza tym jednak, młoty hydrauliczne, szczególnie te właśnie najmniejsze, z racji na wąską budowę korpusu, będą sprawdzać się w sytuacji, kiedy w trakcie realizacji wykopów na przykład pod nitki wodociągowe lub kanalizacyjne, natrafimy na przeszkody nie do pokonania. Mogą to być stare konstrukcje betonowe, czy też inne przeszkody, które trzeba będzie rozkruszyć na drobne, aby mieć możność kontynuowania robót. Ostatecznie zaś, można zaopatrzyć się w odpowiedni adapter do młota hydraulicznego, który umożliwi nam wbijanie słupków fundamentowych do gruntu, co także w wielu przypadkach będzie rozwiązaniem wręcz niezastąpionym.

Dobra jakość młota hydraulicznego.

Nie da się jednak tutaj ukryć, iż wydajność pracy z zastosowaniem młotów hydraulicznych do koparek, zależna będzie przede wszystkim od tego, jak dobry młot zakupimy, bowiem na rynku znajdziemy stosunkowo sporo tego typu urządzeń, a trzeba będzie wybrać odpowiednie i dobre. Jednymi z lepszych na chwilę obecną, są bez wątpienia młoty hydrauliczne arrowhead z serii R, produkowane w wielu wariantach wagowych, przeznaczonych do maszyn o różnych gabarytach i różnej wadze całkowitej. Młoty produkowane przez firmę Arrowhead Rockdrill, charakteryzują się bardzo dobrym poziomem amortyzacji uderzenia, dzięki czemu ramię koparki nie będzie tak bardzo cierpieć jak w przypadku wielu innych młotów, które nie będą tak dobrze amortyzowane. Warto tutaj więc poszukać rozwiązania optymalnego a nie rzucać się za wszelką cenę na niską cenę danego młota hydraulicznego, bowiem w większości przypadków, to co jest wybitnie tanie, będzie też wybitnie kiepskiej jakości. Nie inaczej zaś sprawa ma się w przypadku młotów hydraulicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *