Na czym polega wydajne lakiernictwo?

Wydajność i efektywność realizacji prac lakierniczych zależy od wielu czynników. Do najważniejszych należy zaliczyć bez wątpienia takie jak umiejętności pracownika realizującego konkretne prace, czyste otoczenie i atmosfera wolna od zanieczyszczeń lotnych oraz profesjonalne narzędzia i wyposażenie warsztatu. Wszystkie te czynniki składają się w jedną całość zapewniając nam możliwość realizacji prac lakierniczych na wysokim poziomie w stosunkowo szybkim tempie. Dziś postaramy się przybliżyć nieco kwestię wyposażenia warsztatu oraz czystości atmosfery warsztatu, co będzie zapewniać bezpieczeństwo pracy, jak również wpływać będzie na jakość realizowanych prac. Zapraszamy serdecznie do lektury wszystkich zainteresowanych tymi zagadnieniami.

Wyposażenie warsztatu.

Prawidłowe wyposażenie warsztatu lakierniczego będzie tutaj jednym z bardziej istotnych elementów, wywierających silny wpływ na jakość realizowanych prac lakierniczych. Jednym z lepszych urządzeń, na jakie można sobie pozwolić jest kabina lakiernicza. Jest to dość spory wydatek, jednakże w wielu przypadkach będzie ona niezastąpiona. Jest to po prostu dodatkowe, wyjątkowo szczelne pomieszczenie, z dodatkowym filtrowaniem powietrza wprowadzanego do wnętrza kabiny, oraz powietrza odprowadzanego na zewnątrz. Kabina jest wyposażona we wszystkie niezbędne przyłącza do pistoletów lakierniczych, dzięki czemu nie trzeba wprowadzać do wnętrza żadnych urządzeń. Wystarczy z zewnątrz podłączyć agregat i pojemniki z lakierami, a w środku odpowiednio podłączyć pistolet, zapewniając sobie komfortowe i bezpieczne warunki pracy.

Tutaj jednak bardzo istotną rolę odgrywać będą filtry do kabin lakierniczych, które należy systematycznie wymieniać. Dzięki nim powietrze wprowadzane do środka, a niezbędne do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy będzie pozbawione wszelkich lotnych zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpływać na warunki pracy oraz na jakość realizowanych prac lakierniczych. Tak samo filtrowane jest powietrze odprowadzane na zewnątrz, dzięki czemu w całym pomieszczeniu lakierniczym mamy do czynienia z wyższym poziomem czystości atmosfery.

Jak dobrać odpowiednie wyposażenie?

Dobór wyposażenia do warsztatu lakierniczego będzie także dość istotną kwestią. Jest on uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb. W niektórych przypadkach nie będzie konieczności dokonywania zakupu dużej i kosztownej kabiny lakierniczej, wobec czego można będzie obejść się niższym kosztem.

W przypadku zaś kiedy chcemy realizować precyzyjne prace lakiernicze, lakierować pojazdy samochodowe i ich części, warto w taką kabinę zainwestować, bowiem będzie ona znacznie podnosić poziom jakość realizowanych prac. To z kolei, jak bardzo dobrze wiemy, będzie przekładać się na zadowolenie klientów. Zadowolony klient zaś, będzie nie tylko chętniej wracał do nas z kolejnymi zleceniami, ale także będzie polecać warsztat swoim znajomym, a to przecież najlepsza forma reklamy, na jaką można sobie pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *