Nie bądź spięty, czyli masaż w pracy

Współcześnie żyjemy w bardzo szybkim tempie, wciąż gdzieś gonimy, spieszymy się, załatwiamy kilka spraw naraz itd. Życie w ciągłym biegu i stresie nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie – o ile z rana jeszcze jakoś funkcjonujemy, z biegiem dnia stajemy się bardziej spięci, nerwowi i przemęczeni. Daje się to we znaki szczególnie w pracy, kiedy z jednej strony trzeba być maksymalnie skupionym, a z drugiej czujemy, że jedziemy na coraz niższych obrotach. Nic zatem dziwnego, że na rynku pojawiła się całkiem nowa, choć jak najbardziej potrzebna usługa jaką jest masaż biurowy.

Kto z nas nie marzy o chwili relaksu i odprężenia w trakcie wykonywania zawodowych obowiązków? Wielu z nas swoje krótkie przerwy w czasie pracy z chęcią zamieniłoby na dłuższe chwile odpoczynku, podczas którego można zregenerować siły i dodać sobie energii na dalszą część dnia. W wielu krajach europejskich i nie tylko, stosuje się różne formy odpoczynku w trakcie pracy, kładąc nacisk zwłaszcza na takie, które wpływają na maksymalne zregenerowanie sił. Hiszpanie na przykład wykorzystują w tym celu słynną sjestę, z kolei w krajach azjatyckich również nie od dziś znana i propagowana jest idea snu czy krótkiej drzemki w trakcie pracy. Nic zatem dziwnego, że i w naszym kraju koniec końców musiała się pojawić w którymś momencie jakaś opcja skutecznego i regenerującego siły odpoczynku – jest nią masaż biurowy.

Na czym polega wellness dla firm? Czy to usługa w trakcie której przychodzi do naszego biura piękna pani masażystka lub przystojny pan masażysta, każe nam się rozbierać i masuje nas dopóty dopóki nie zrelaksujemy się w stu procentach? Poniekąd tak, z tą tylko różnicą, że masaż biurowy jest bardziej profesjonalny – to znaczy, klient masowany jest w ubraniu i zazwyczaj w górnych odcinkach ciała: kark, szyja, ramiona. To właśnie te odcinki ciała najczęściej nas bolą i spinają się w trakcie pracy, dlatego na nie masażysta lub masażystka kładzie największy nacisk. Jest to bez wątpienia świetny sposób na odprężenie ciała, zrelaksowanie się i nabranie energii do dalszej pracy. Warto więc przynajmniej wypróbować tego rodzaju usługę – a nuż staniemy się dzięki temu bardziej efektywnymi pracownikami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *