Nieruchomości w Krakowie

Krakowski rynek nieruchomości proponuje osobom zainteresowanym kupnem mieszkania ciekawe i zróżnicowane rozwiązania. Od tradycyjnych dużych powierzchni z wysokimi stropami w kamienicach historycznej części miasta, aż po nowoczesne strzeżone osiedla budowane przez prywatnych deweloperów na zielonych terenach obrzeży Krakowa.

Badania pokazują, że głównymi klientami rynku mieszkaniowego w Krakowie są ludzie młodzi we wczesnej fazie rozwoju gospodarstwa domowego – rodziny dwu- lub trzyosobowe. Sporą grupę stanowią też osoby między 30 a 40 rokiem życia. Znaczącymi klientami pozostają również tzw. single. Wskazuje to na szczególne zainteresowanie mieszkaniami o niewielkiej, ale funkcjonalnie rozplanowanej powierzchni. Osobom, którym bardziej zależy na klimacie i oryginalnym charakterze wnętrz oraz okolicy zwrócą się raczej ku rynkowi wtórnemu mieszkań zlokalizowanych w pobliżu Rynku Starego Miasta czy też takich dzielnic jak Kazimierz. To miejsca dla osób aktywnych, lubiących gwar miasta i często uczęszczających na rozmaite wydarzenia.

Rodziny (czy też pary planujące ją założyć) interesują się głównie nowymi osiedlami zlokalizowanymi na przedmieściach, ale nie tylko, bo również w nieznacznej odległości od centrum powstają nowe inwestycje mieszkaniowe i to w sporych ilościach. Takie rozwiązanie gwarantuje nowe budynki i wnętrza, funkcjonalny układ mieszkania oraz europejskie standardy wykończeniowe, a także całodobowy monitoring. Inwestorzy coraz częściej starają się wyposażyć takie budownictwa w system energooszczędnego zarządzania zasobami naturalnymi, jak np. system gromadzenia wody pochodzącej z opadów wykorzystywanej do nawadniania trawników. W pobliżu lub bezpośrednio na terenie osiedli zlokalizowane są często elementy infrastruktury rekreacyjnej, miejsca na powietrzu przystosowane do wspólnego spędzania czasu ze znajomymi czy sąsiadami, a także podstawowe punkty usługowe i rozmaite sklepy dające możliwość szybkiego zaopatrzenia się w rzeczy codziennego użytku.

Warto zaznaczyć, że na krakowskim rynku nieruchomości działa wielu deweloperów i o wybór najlepszego nie jest łatwo. Zachęcamy do dodawania opinii i komentowania deweloperów, z którymi mieli Państwo styczność.

2 Responses to Nieruchomości w Krakowie

  1. Piotrek napisał(a):

    Wszystkim szukającym mieszkań w Krakowie z rynku pierwotnego polecam SM Salwator. Deweloper oferuje mieszkania w sensownych według mnie cenach, inwestycje są w bardzo dobrym standardzie wykończenia. Wiem o czym mówię, bo sam u nich kupiłem i jestem mocno zadowolony z wyboru. Firma terminowa, pracownicy pomocni, kontakt bardzo dobry. Widać, że Salwator dba o swoich klientów. Nie mam pojęcia jak to wygląda u konkurencji, ale SM Salwator ze wszystkiego w moim odczuciu wywiązał się w stu procentach za co jestem im bardzo wdzięczny. Pozdrawiam, Piotrek

  2. SeBa napisał(a):

    Zgadzam się z opinią Pana Piotra i potwierdzam jego słowa. Bardzo solidny i przede wszystkim w stu procentach wywiązujący się z wszystkich ustaleń w umowie developer. Moim zdaniem najlepszy w Krakowie. Polecam SALWATOR Sp.z o.o. jako firmę godną zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *